Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy powitali nowy samochód

Do tej pory strażacy ochotnicy ze Zbytkowa posiadali jedynie lekki samochód, co znacznie ograniczało możliwości uczestniczenia w akcjach ratowniczo - gaśniczych. W ubiegłym tygodniu strażacy z OSP Zbytków powitali nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy.

Tradycją wśród Ochotniczych Straży Pożarnych stało się uroczyste witanie nowego samochodu. Dla ochotników jest to zwieńczenie wielu miesięcy starań. W piątek 29 listopada nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA z napędem 4x4 Volvo powitali druhowie z OSP Zbytków i mieszkańcy. Wśród obecnych nie zabrakło m.in. Burmistrz Strumienia Anny Grygierek, Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Grenia i Radnych.

Ten ważny i potrzebny zakup został sfinansowany z kilku źródeł. Jedno z nich to efekt zaangażowania zbytkowskich strażaków, dzięki czemu OSP zagwarantowało część własnych funduszy. Środki na ten cel zabezpieczono również w budżecie gminy Strumień. Prócz tego udało się uzyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach , z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Łączny koszt zakupu wyniósł 789 783 zł .

To kolejny wóz w gminie - Skuteczna realizacja tych zakupów możliwa była dzięki wspólnemu zaangażowaniu i ogromnej determinacji strażaków ochotników oraz wsparciu ze strony instytucji współfinansujących. , za co serdecznie przy tej okazji dziękuję- powiedziałą Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: