Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Niedziele handlowe w grudniu 2019 i w 2020 roku

W 2017 roku Sejm przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę, która obowiązuje od marca 2018 r. W pierwszym roku jej obowiązywania sklepy były czynne w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W bieżącym roku zakaz handlu nie obowiązuje w ostatnią niedzielę miesiąca. Wyjątek stanowi grudzień.

Zgodnie z treścią ustawy, która weszła w życie w marcu 2018 roku, niedziela handlowa w grudniu 2019 odbędzie się nie raz, a aż trzy razy. Zakupy zrobimy 15, 22 i 29 grudnia.

Do kolejnych zmian w zakazie handlu dojdzie już w styczniu. Zgodnie z ustawą ograniczającą handel, niedziela handlowa w 2020 roku będzie odbywać się zdecydowanie rzadziej. Zgodnie z najnowszymi regulacjami w przyszłym roku odbędzie się siedem niedziel handlowych. Dodatkowe utrudnienia podczas zakupów napotkamy w Wielką Sobotę i Wigilię. Sklepy będą wtedy czynne tylko do godziny 14.

Niedziele handlowe w 2020 roku to: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia.

W każdą niedzielę mogą być czynne: stacje paliw, sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel, markety przy dworcach, apteki, kwiaciarnie, placówki pocztowe, sklepy działające na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express), miejsca rozrywki oraz lokale gastronomiczne

AK, mat. Pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: