Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strażacy na lodzie

W czwartek (08.02) na terenie Hali Widowiskowo Sportowe odbyły się pokazy akcji ratunkowych, w wykonaniu strażaków z OSP Bobrek. Dzieci korzystające ze ślizgawki miały okazję dowiedzieć się, w jaki sposób strażacy radzą sobie w kryzysowych sytuacjach a także wziąć udział w inscenizacjach oraz samodzielnie przetestować prezentowany sprzęt.

Strażacy bardzo często muszą działać w niezwykle ciężkich warunkach i narażać się na spore niebezpieczeństwo. Takich właśnie akcji ratunkowych dotyczyły pokazy – dziś zobaczymy między innymi w jaki sposób przystąpimy do akcji ratunkowej osoby, która się topi. Zawsze do akcji potrzebne jest kilka osób, z których jedna działa, reszta odpowiada za jej asekurację oraz za zabezpieczenie terenu – tłumaczył dzieciom zgromadzonym na ślizgawce prowadzący.

Pokazy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Kilka osób miało okazję uczestniczyć w inscenizacjach, gdyż strażacy musieli mieć kogo ratować. Można było zobaczyć między innymi z jaką sprawnością strażacy poruszają się po lodzie i jak szybko są w stanie dotrzeć do osoby wymagającej pomocy. Pokazano również w jaki sposób może być ona złapana, aby nie stała jej się w związku z tym krzywda oraz aby uchwyt był pewny.

Po pokazach dzieci miały szansę same przetestować sprzęt przyniesiony przez strażaków. Ta część cieszyła się zdecydowanie największym zainteresowaniem, gdyż dzieci przez chwilę mogły się poczuć, jakby same były strażakami i uczestniczyły w ważnych akcjach ratunkowych. Następnie rozpoczęły się gry oraz konkursy na lodzie. Równocześnie poza terenem ślizgawki przygotowany był kącik z grami planszowymi, aby entuzjaści wysiłku psychicznego również znaleźli coś dla siebie.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: