Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy dowożą tlen

Wszyscy, którzy obawiają się o dostępność tlenu w szpitalach i w zasobach zespołów ratownictwa medycznego, modą spać spokojnie. Nad dostawami czuwają śląscy strażacy.

W czasie pandemii sporo mówi się o dostępności tlenu. Ten jednak jest dostarczany do szpitali na bieżąco, w czym pomagają strażacy z Państwowej Straży Pożarnej - Wspierając działania ochrony zdrowia, śląscy strażacy utrzymują 3 bazy tlenu medycznego (…). Jest to rezerwa tlenu przygotowana na potrzeby szpitali oraz zespołów ratownictwa medycznego. Tlen ten jest transportowany przez strażaków, do wskazywanych na bieżąco, przez koordynatora wojewódzkiego ds. zarządzania zasobami niezbędnymi do zapewnienia tlenoterapii w szpitalach, podmiotów ochrony zdrowia. W warunkach ogromnych potrzeb tlenu dla ratowania wciąż powiększającej się liczby osób zakażonych ma to podstawowe znaczenie – wyjaśnia mł. bryg. Aneta Gołębiowska z KW PSP w Katowicach. Strażacy dowożą tlen wszędzie tam, gdzie jest potrzebny.

Również sami strażacy są wyposażeni w tlen – podczas izolowanych zdarzeń medycznych zwykle działania polegają między innymi na podaniu tlenu, który znajduje się w naszych zasobach. Ilość tlenu jest monitorowana, a butle są cyklicznie napełniane – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Zapas tlenu jest ważny, jednak obecnie nie ma się czego obawiać - tlen jest dostępny.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: