Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strażacy ćwiczą... zdalnie

Czas pandemii to okres ograniczania kontaktów międzyludzkich tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dotyczy to również służb mundurowych. Strażacy jednak nie rezygnują z poprawiania swoich umiejętności, a ćwiczenia przenoszą do… sieci.

Końcem października odbyły się zdalne (aplikacyjne) ćwiczenia w formie wideokonferencji. Strażacy ćwiczyli na obiekcie PPG Polifarb - Zakład PPG Cieszyn S.A jest zakładem dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, co rodzi zobowiązanie do stworzenia i weryfikacji w okresie trzyletnim zewnętrznego planu ratunkowego. Plan ten posiada scenariusze niebezpiecznych zdarzeń na terenie zakładu, dotyczących awarii i wydostania się groźnych substancji składowanych w zbiornikach na terenie zakładu i są próbą przewidzenia najgorszej, ale możliwej do powstania sytuacji. Takie zagrożenia można opisać jako zagrożenie pożarowo-wybuchowe oraz zagrożenie skażenia środowiska – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP, dodając, że skutki potencjalnego pożaru mogą stwarzać realne zagrożenie dla środowiska, również poza obszarem zakładu.

W trakcie ćwiczeń weryfikacji poddano scenariusz wycieku surowca łatwopalnego ze zbiornika, rozlanie się wewnątrz tacy, a w następstwie pożar powierzchniowy surowca łatwopalnego w tacy zbiorników. W ćwiczeniach (wideokonferencji) udział wzięli przedstawiciele: Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie, Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Urzędu Miasta w Cieszynie, WIOŚ oraz PPG Cieszyn.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: