Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Straż Miejska w Ustroniu podsumowała rok

Podczas majowej (27.05) sesji Rady Miasta Ustroń podsumowana została działalność straży miejskiej za 2020 rok.

Straż Miejska w Ustroniu działa od 1991 roku, zajmuje się utrzymywaniem porządku publicznego, często współpracując w tym zakresie z policją. Ustrońska Straż Miejska to 8 pracowników, pracujących w systemie 12/24 w godz. 7.00 – 19.00 przez 7 dni w tygodniu. Ich podstawowe działania to doraźna pomoc mieszkańcom, kontrole w przydomowych kotłowniach, a w 2020 roku również działania związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii  - Straż Miejska Ustroń wykonuje zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikających z ustaw i aktów prawa miejscowego. Bezpieczeństwo i porządek publiczny są ważną sferą w życiu społeczeństwa. Przez porządek publiczny rozumie się powszechnie stan polegający na przestrzeganiu przez ludzi reguł postępowania ( zasad, nakazów, zakazów) których nieprzestrzeganie, w warunkach życia w zbiorowości narażałoby na konflikty i uciążliwości. Porządek publiczny utożsamiany jest również z zachowaniem się ludzi w miejscach publicznych, ogólnie dostępnych, przy czym przestrzeganie zasad powinno odbywać się zgodnie z prawami obowiązującymi w społeczeństwie – wyjaśniał Komendant ustrońskiej Straży Miejskiej Jacek Tarnawiecki.

Łącznie, w 2020 roku strażnicy 52 razy pouczali osoby, które nie przestrzegały obowiązującego prawa, a 72 przypadkach wystawili mandat karny. Łączna suma grzywien wyniosła 6850 złotych. Co więcej, ustrońscy strażnicy miejscy zabezpieczyli łącznie 4 imprezy masowe, skontrolowali 83 kotłownie przydomowe, oraz sprawili, że 25 psów i 12 kotów znalazło schronienie w schronisku dla zwierząt. 18 razy interweniowali również w związku z rannymi zwierzętami. Strażnicy miejscy 287 razy interweniowali na prośbę dyżurnego policji, odbyli 6 wspólnych patroli z policjantami, raz zabezpieczali teren wypadku drogowego i dwa razy brali udział w poszukiwaniach osoby zaginionej. Dokładne dane można znaleźć tutaj.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-29 07:06:58
Szantrapa: Nie wiedziałam, że jeszcze istnieją, już od kilku lat żadnego z nich nie widziałam. Po ilości interwencji i wystawieniu mandatów uważam, że "warto ich utrzymywać" , a suma z mandatów 6850 zł zwala z nóg. Zlikwidować SM oraz gazetę ustrońską i będzie kasa na basen.
2021-05-29 08:19:04
Antykler Forte: szantrapa - w Ustroniu to pikuś, w Cieszynie ta forma pasożytnictwa na podatnikach przybrała rozmiary o wiele większe - zauważmy, komendant Tarnawiecki chwali się ilością odebranych telefonów i zutylizowanych zwierząt, ale ani słowa na temat ile kosztuje podatników utrzymanie SM, wykonania budżetu - typowe i charakterystyczne, wstyd dla komendanta, a tym bardziej radnych co taki reklamiarski bełkot akceptują
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: