Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami”

Gmina Skoczów (Ośrodek Pomocy Społecznej w Skoczowie) przystąpiła do resortowego programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. W związku z tym faktem Ośrodek rozpoczyna nabór osób do udziału w programie.

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej“ – edycja 2021 zapewnia usługę asystenta w wykonywaniu codziennych czynności i funkcjonowaniu w życiu społecznym , ogranicza skutki niepełnosprawności oraz stymuluje osobę niepełnosprawną do podejmowania aktywności i umożliwia realizowanie prawa do niezależnego życia, przeciwdziała dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczeniu społecznemu, umożliwia uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności, zwiększa wsparcie świadczone przez asystentów ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w zakresie wsparcia niepełnosprawnych uczniów także w innych wymiarach życia i funkcjonowania społecznego.

Ze wsparcia w ramach programu mogą skorzystać:
- dzieci do 16. r. ż. z orzeczeniem o niepełnosprawności, jeśli mają wskazania: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji,
- dorosłe osoby z niepełnosprawnością o stopniu znacznym lub umiarkowanym lub posiadający równoważne orzeczenie.

Usługi asystenta będą w szczególności polegały na:
- wyjściu, powrocie i/lub dojazdach w wybrane miejsce;
- zakupach – z aktywnym udziałem uczestnika programu;
- załatwianiu spraw urzędowych;
- nawiązaniu kontaktu, współpracy z różnymi organizacjami;
- korzystaniu z dóbr kultury;
- wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Jeden uczestnik programu będzie mógł otrzymać maksymalnie 60 godzin wsparcia asystenta miesięcznie. Usługi asystenckie będą mogły być świadczone 24 godziny 7 dni w tygodniu.

Szczegółowe informacje o programie oraz sposobie składania wniosków znajdują się tutaj http://ops.skoczow.pl/niepelnosprawni/asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej
Osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem takiej usługi, którą można otrzymać na okres do 31 grudnia 2021 r. zapraszamy do odwiedzenia strony lub osobistej wizyty w OPS przy ul. G. Morcinka 18.

AK, OPS

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-28 17:01:03
wojtek883: Gminaq niech sie wezmie za przystosowanie ulici dostepu do lokali publicznych dla osob na wozkach.,bo to co jest w Skoczowie to sredniowiecze.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: