Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Straż gasi... na szczęście

Tylko w ciągu jednej doby strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali do pożarów lasu czy niestrzeżonych ognisk. Straż apeluje ? Niestrzeżony ogień zwłaszcza, wtedy, kiedy jest sucho, może doprowadzić do prawdziwej tragedii.

 

W piątek 24 sierpnia 2012r. strażacy interweniowali w Drogomyślu na ul. Dębina ok. 8.30. Ktoś zostawił tam rozpalone ognisko i bezmyślnie oddalił się. Kolejne takie zdarzenia miały miejsce  dzień wcześniej na Równicy i w Wilamowicach na ul. Spółdzielczej. – Strażacy interweniowali tam do ognisk, pozostawionych bez nadzoru. Szczególnie niebezpieczne były te zlokalizowane w bliskiej odległości od lasu – mówi Michał Swoboda, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. 

Upalne dni są szczególnie niebezpieczne. To właśnie wtedy najczęściej dochodzi do pożarów lasu.  –  Trzeba być odpowiedzialnym. Zwłaszcza jeśli ognisko rozpalone jest w bliskiej odległości od lasu. Ognień naprawdę szybko może się rozprzestrzenić. Do tej pory udawało się ugasić te ogniska, bo ktoś nas powiadomił – dodaje Michał Swoboda. 

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: