Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straszy w centrum miasta

W centrum Wisły, naprzeciw niedawno wyremontowanego dworca kolejowego, od wielu lat stoi nieużywany budynek odstraszający swoim wyglądem. Czy można spodziewać się, że zostanie on odnowiony lub zwyczajnie zagospodarowany?

Głównym zmartwieniem miasta jest fakt, że obiekt należy do prywatnego właściciela. - Są osoby, które chętne są na jego kupno, ale właściciel mówi stanowcze "nie". To jest dla nas wielki problem. W okresie przebudowy drogi ten budynek, mam nadzieję, jeszcze nie będzie nas wszystkich aż tak denerwował, aczkolwiek niezadowolenie naszych mieszkańców jest coraz większe. Coraz częściej przychodzą do mnie i proszą, aby cokolwiek zrobić - powiedział nam Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

Włodarz gminy chciałby, aby sprawa rozwiązała się do maksymalnie 2021 roku. - Odbyłem kilka spotkań z właścicielem obiektu, mówiłem, że to tak dalej być nie może. Daję sobie i właścicielowi czas na podjęcie decyzji. Mam nadzieję, że w okresie remontu drogi uda się to dopiąć i przynajmniej odnowić elewację i wykonać otoczenie wokół budynku.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-11 14:53:53
Halos: Jeśli właściciel nie chce lub nie może tego wyremontować to nikt go do tego nie zmusi. Widać ze budynek jest w stanie technicznym nie zagrażającym niczemu, ogrodzony. Bedze tak stał jeszcze długie lata jeśli sam właściciel nie będzie chciał tego stanu zmienić.
2019-07-11 15:39:19
krzysztof.mm: po całej Polsce straszą setki jak nie tysiące prawdziwych koszmarów pod tytułem JP II albo Lech Kaczyński&Co - przy nich wiślański domek jak laleczka
2019-07-11 16:21:51
donekT: krzysztof-Q Znowu szczujesz?
2019-07-11 16:26:38
donekT: Właściciel nikomu nie musi sprzedawać ani tym bardziej wyzbywać się nieruchomości. Skoro płaci podatki, itp. jego sprawa co czyni z nieruchomością, no, chyba iż dokonywane są jakieś immisje, ale z treści artykuły, ani z zamieszczonej fotografii raczej nic nie wskazuje, aby stanowił jakiekolwiek zagrożenie. Moim zdaniem, sprawa podjęta na wyrost.
2019-07-11 17:39:46
ktoś: Co niedzielę przejeżdżam tam dwukrotnie na rowerze i powiem szczerze, że ten budynek nie rzucił mi się w oczy. Zwykły budynek w stanie surowym zamkniętym. Myślę, że włodarze mają chrapkę na ten teren i już liczą za ile mogliby go opchnąć lub wydzierżawić.
2019-07-11 18:21:36
1234567890: Wlascicielm kiedys byl Piechniczek wiec możecie mu nakopać w zad:)
2019-07-11 18:41:56
JanKrzysztofArdanowski: "Odbyłem kilka spotkań z właścicielem obiektu, mówiłem, że to tak dalej być nie może. Daję sobie i właścicielowi czas na podjęcie decyzji". Przecież ta wypowiedź jest skandaliczna! Gdzie szacunek do własności, gdzie prawo? Co to znaczy, że "tak dalej być nie może"? Co to znaczy, że "daje komuś czas" panie burmistrzu, zagalopował się pan. Bardzo.
2019-07-11 20:35:53
krzysztof.mm: naoglądał się Kiepskich
2019-07-11 20:55:28
donekT: W tym kraju nie pracy dla ludzi z Twoim krzysztof-Q wykształceniem. To tłumaczy Twoją krzysztof-Q samorealizację na tym portalu.
2019-07-12 10:25:19
ziga0601: Proponuję aby burmistrz zajął się ruderami należącymi do miasta, a które straszą bardziej niż ten prywatny budynek. Poza tym ciekawe, którego z lokalnych przedsiębiorców tak świerzbi ten pusty budynek w centrum, że aż domaga się aby władza wciskała łapy w prywatną własność?
2019-07-12 12:04:56
donekT: Co to za nowa moda pojawiła się w cieszyńskim, skąd przylazła? Z większych ośrodków? Od kiedy deweloperka wysługuje się politykami samorządowymi w kwestii wywierania nacisku na właścicieli w kwestii rozporządzania ich mieniem? Do tego, często ci właściciele są mieszkańcami danej gminy, zatem poniektóre organy występują przeciw własnym mieszkańców, których właśnie powinni bronić przed zakusami biznesu. Myślę, iż jak problem będzie się nasilał, wobec poniektórych samorządowców będzie trzeba zacząć wyciągać konsekwencje za przekraczanie kompetencji. Innej rady nie widzę.
2019-07-12 12:10:59
donekT: Jarosław Wałęsa (powołuję się niechętnie, ale facet akurat rację miał) w kampanii samorządowej oskarżał swego czasu swego rywala do fotelu prezydenta, Pawła Adamowicza, o przekształcenie Gdańska w REPUBLIKĘ DEWELOPERÓW. Gmina, nie ważne, czy mowa Gdańsku, czy przysłowiowa Psia Wólka jest dla mieszkańców, nie dla deweloperów, którzy samorząd coraz częściej wyzyskują do wywierania wpływu, patrz, niekorzystnego rozporządzenia majątkiem. Kwestie hipotetycznej brzydoty, że właściciel hipotetycznie ma długi nos, służą jedynie jako pretekst.
2019-07-12 12:28:48
Wiederholec: Dziś nie ma poszanowania do prywatnej własności. Jak PKP wycinało drzewa na swojej posesji to przybiegł Burmistrz, SM, Policja. Pan Burmistrz to nawet zażądał wstrzymania prac i przedstawienia wszystkich dokumentów. Na dodatek w starostwie odbyło się spotkanie schizofrenika z ekolożkami. Paranoja.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: