Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Akademia WSB – uczelnia, która daje duże możliwości

Aby zostać studentem jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce nie trzeba wyjeżdżać do odległego miasta. Studia na uczelni, która zajęła 6 miejsce w rankingu Perspektyw – najwyższe wśród uczelni spoza Warszawy – można rozpocząć również w Cieszynie. Akademia WSB w Cieszynie prowadzi otwartą rekrutację na 5 kierunków studiów wyższych: inżynierskich, licencjackich i magisterskich.

O tym, że warto wybrać dobrą uczelnię nikogo nie trzeba przekonywać. W końcu wybór uczelni, to jedna z ważniejszych decyzji w życiu. Jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce jest Akademia WSB, która od ponad 10 lat ma swój wydział w Cieszynie. W budynku przy ul. Frysztackiej 44 można rozwijać swoje pasje, solidnie przygotować się do zawodu ale również poznać przyjaciół na całe życie.

Rekrutacja – wystarczy świadectwo maturalne

Podstawowym dokumentem jaki musi posiadać kandydat na studia jest świadectwo maturalne. Na podstawie świadectwa oraz dokumentu tożsamości w kilkanaście minut można zostać studentem i cieszyć się w spokoju resztą wakacji. Osoby, które mają w sierpniu poprawkę matury również nie powinny załamywać rąk – szansa by zostać studentem będzie również we wrześniu.

Jakie przedmioty trzeba zdawać na maturze by się dostać na studia

Dla Akademii WSB ważne są wyniki jakie studenci osiągają na studiach, ich zaangażowanie i chęć rozwoju. Wybór przedmiotów zdawanych na maturze oraz wyniki maturalne nie są kryterium od którego zależy przyjęcie na studia. By zachęcić najlepszych uczniów do studiów w Akademii WSB przygotowano specjalne stypendium za wyniki na maturze, które można otrzymać już od początku studiów.

Kiedy dowiem się, że jestem przyjęty/przyjęta

Rekrutacja na studia trwa około 30 minut, więc po dostarczeniu wymaganych dokumentów, można być pewnym przyjęcia na wybrany kierunek i cieszyć się wakacjami.

3 dni studiujesz 2 dni pracujesz? Czy musze pracować?

Program 3 dni studiujesz 2 dni pracujesz to przełomowy projekt skierowany do studentów studiów dziennych (stacjonarnych). Zakłada on możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów dziennych. Studenci Akademii WSB mają zajęcia przez 3 dni w tygodniu – środa, czwartek i piątek. Pozostałe dni mogą – ale nie muszą – przeznaczyć na pracę, staże i praktyki. Uczelnia bardzo zachęca do aktywności zawodowej w czasie studiów stacjonarnych, ale praca oczywiście nie jest obowiązkowa.

Studia dzienne za 100 zł miesięcznie? Przez cały pierwszy rok?

Dzięki programowi „Wsparcie na starcie” to możliwe. Przez cały pierwszy rok opłaty miesięczne dla studentów studiów dziennych (stacjonarnych) wynoszą 100 zł.

Stypendia już od pierwszego dnia studiów

Dla studentów niepełnosprawnych lub w nieco gorszej sytuacji materialnej Akademia WSB przygotowała stypendia, z których korzystać można już od początku studiów.
Specjalne stypendium przygotowano dla kandydatów na studia, który osiągnęli najlepsze wyniki maturalne lub mają osiągnięcia na olimpiadach przedmiotowych.

Wyjedź na Erasmusa

Jak zapewniają pracownicy Działu Współpracy Zagranicznej Akademii WSB istnieje wiele możliwości wyjazdów zagranicznych w czasie studiów.  W ramach programu Erasmus można wyjechać na część studiów za granicą do jednego z ponad 100 partnerskich uniwersytetów. Popularnością cieszą się również wakacyjne praktyki w ramach Erasmusa, gdzie można połączyć zwiedzanie ciekawych miejsc z pracą. Nasi studenci w ten sposób odwiedzali wielokrotnie Hiszpanię, Grecję czy Portugalię.

Wojsko, Policja, Straż Graniczna

Akademia WSB kształci studentów, którzy po ukończeniu studiów pracują w służbach mundurowych takich jak: Wojsko, Policja czy Straż Graniczna. Z myślą o takich studentach Uczelnia włączyła się w program Legia Akademicka, dzięki któremu w czasie studiów można odbyć dwa szkolenia wojskowe – zakończone zdobyciem stopnia wojskowego - finansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Natomiast absolwenci Akademii WSB, którzy rozpoczną służbę w Policji mogą liczyć na skrócone o połowę szkolenie wstępne.

Możesz ale nie musisz

Akademia WSB stwarza swoim studentom wiele możliwości rozwoju – dodatkowe szkolenia, możliwość zdobycia cennych certyfikatów, koła naukowe, wyjazdy w góry, konferencje naukowe, aktywność sportowa w AZS. To czy z nich skorzystasz – zależy od Ciebie. Uczelnia nie zmusza do aktywności, na które nie masz ochoty. Możesz, ale nie musisz.

Oferta studiów w Akademii WSB Cieszyn

Studia I stopnia

Bezpieczeństwo narodowe

Kryminalistyka - NOWOŚĆ

Organizacja i funkcjonowanie służb publicznych

Służby graniczne w bezpieczeństwie państwa

Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

Informatyka

Grafika komputerowa i projektowanie serwisów www

Informatyka przemysłowa

Programowanie aplikacji mobilnych

Sieci komputerowe i bazy danych

Systemy przetwarzania danych i cloud computing

Studia menedżerskie

Menedżer finansowy w przedsiębiorstwie

Menedżer projektu

Menedżer turystyki - NOWOŚĆ

Menedżer zasobów ludzkich

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Inżynier BHP

Inżynier symulacji

Logistyka i transport

Zarządzanie jakością w produkcji i usługach

Zarządzanie przedsiębiorstwem

Studia magisterskie

Zarządzanie

Kadry i płace w praktyce - NOWOŚĆ

Menedżer projektu

Zarządzanie finansami - NOWOŚĆ

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie zasobami ludzkimi - NOWOŚĆ

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy

Zarządzanie infrastrukturą publiczną

Zarządzanie jakością

Zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym

Zarządzanie transportem i logistyką

Zarządzanie zrównoważoną energią

 

Akademia WSB

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

ul. Frysztacka 44

43-400 Cieszyn

cieszyn@wsb.edu.pl

Rekrutacja tel: 33 852 30 94 lub 885 588 100

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: ES
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: