Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straka zostaje!

Spodziewano się tego, ale teraz mamy już oficjalne potwierdzenie. Frantisek Straka pozostanie trenerem karwińskiego zespołu w najbliższym sezonie.

Frantisek Straka objął funkcję trenera w połowie marca, z celem utrzymania Karwiny w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatecznie, po zaciętym barażu z Jihlavą, karwińskim piłkarzom powiodło się pozostać w Fortuna Lidze, a jednym z głównych architektów tego sukcesu jest właśnie 61-letni szkoleniowiec.

- Jestem szczęśliwy, iż dogadaliśmy się z trenerem na kontynuacji jego pracy w następnym sezonie - podkreślił prezes klubu, Jan Wolf, dla oficjalnej strony klubu. - Przyszedł w ciężkim dla nas okresie. Cenię sobie to, iż podjął wyzwanie i uratował zarówno dla klubu, jak i miasta, najwyższą klasę rozgrywkową - dodał.

Straka nie miał łatwego celu, ale pod jego wodzą Karwina notowała bardzo dobre wyniki. Jego podopieczni pokonali trzy zespoły z pierwszej "6" - Banik, Spartę oraz Liberec. - Dogadaliśmy się w ciągu minuty. Czuję, że Karwina to rodzinny klub, który ceni sobie to, iż może grać w Fortuna Lidze - przyznał Straka.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: