Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strajk nauczycieli w Strumieniu?

Mijający tydzień obfitował w posiedzenia rad miejskich czy wspólnych posiedzeń komisji. Na wtorkowym (26.02) spotkaniu radnych ze Strumienia poruszony został temat ogólnopolskiego strajku nauczycieli.

Jak poinformowała Brygida Biegun (Kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta w Strumieniu), wszystkie strumieńskie szkoły przystąpiły do tzw. sporu zbiorowego. Co on oznacza? Związki zawodowe wystąpiły do wszystkich pracodawców, czyli dyrektorów szkół, o wszczęcie tzw. sporu zbiorowego. Wiąże się to z tym, że na pewnym etapie występują mediacje, w które zaangażowana jest Państwowa Inspekcja Pracy, ale to jest ogólnokrajowa tendencja. Docelowo wygląda to, że może się to wszystko skończyć strajkiem - wyjaśniała.

Spór pomiędzy związkami zawodowymi nauczycieli a rządem dotyka także samorządy. Jak mówiła burmistrz Anna Grygierek, na chwilę obecną wynagrodzenia dla kadr szkół przekazywane są z budżetu państwa do gmin, a następnie wypłacane są osobom zatrudnionym w szkołach podstawowych. Samorządy domagają się zmiany tej polityki – chcą, aby pieniądze wypłacane były bezpośrednio z funduszy państwowych.

Jeśli strajk dojdzie do skutku, to nie będzie oczywiście kierowany przeciw gminom- kwestia spełnienia żądań, to jest kwestia na poziomie budżetu państwa, a nie samorządów - dodała Brygida Biegun.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-02 08:10:45
wyśmienity cwaniaczek: strajkować a co !!!!! jak wszystkim dają to i wam dać powinni... Ja nie strajkuje bo na kasie w biedronce całkiem mi dobrze płacą -- chyba tyle co nauczycielowi dyplomowanemu po studiach i 15 latach pracy :) ja jestem po technikum i co mi zrobicie :)
2019-03-02 21:47:23
ciotka matylda: Krótki cytat z wypowiedzi ministra Szczerskiego "Po trzecie chciałem powiedzieć, ze nauczyciele nie mają obowiązku życia w celibacie. W związku z powyższym także te transfery, które są dzisiaj dokonywane np. dla rodzin polskich - 500 plus - to też dotyczy nauczycieli - powiedział Szczerski. - PiS daje pieniądze nauczycielom, bo daje wszystkim Polakom - dodał.  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24510147,szczerski-o-zarobkach-nauczycieli-nie-maja-obowiazku-zycia.html#s=BoxOpLink Ciekawi mnie jak belfer rodzaju męskiego może zrobić sobie bliźniaki aby dostać 1000 zł.? Dodam Tylko, że SZCZERSKI jest szefem gabinetu prezydenta.
2019-03-02 21:55:52
ciotka matylda: I jeszcze jeden link, na wypadek rezygnacji ze strajku. https://youtu.be/dR4nSfI_EfQ
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: