Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

3 miliony na drogę i dofinansowanie do tężni solankowej

3 miliony na przebudowę drogi z Ligoty do Międzyrzecza przegłosowali radni w Jasienicy podczas ostatniej sesji, która odbyła się w czwartek 28 lutego.

Dofinansowanie pozwoli właścicielowi drogi – Powiatowi Bielskiemu – starania o dofinansowanie tej ważnej arterii. Chodzi o drogę z Ligoty w gminie Czechowice-Dziedzice do skrzyżowania z drogą z Międzyrzecza Górnego do Rudzicy.

- Droga przebiega obok Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej i łączy się z inną ważną trasą – od ronda w Mazańcowicach do stadionu w Międzyrzeczu Dolnym. Na tym skrzyżowaniu również powstanie rondo, a odcinek o długości blisko 200 m wzdłuż ogrodzenia stadionu do mostu na rzece także zostanie przebudowany. Całość obejmie odcinek 3,3 km, w tym 2,1 km po stronie gminy Jasienica, ma kosztować łącznie ok. 11,5 mln zł z tego Powiat Bielski ma szansę otrzymać 3 mln zł dofinansowania, tyle samo przekaże również Gmina Jasienica – informują władze Jasienicy.  Wójt Janusz Pierzyna zaapelował również do władz powiatowych, aby już teraz przeprowadziły przetarg, co może w opinii wójta obniżyć koszty.

Na sesji uchwalono także, że Gmina Jasienica dołoży 50 tys. zł do zakupu terenowego samochodu dla Komisariatu Policji w Jasienicy, całość ma kosztować ok. 150 tys. zł.

Omawiając mniejsze inwestycja wójt poinformował o przyznaniu Jasienicy blisko 90-procentowego dofinansowania do budowy tężni solankowej, która ma powstać na terenach Drzewiarza.

(red./mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: