Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Strajk nauczycieli, a egzamin gimnazjalny

Dziś (10.04) rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W powiecie cieszyńskim, pomimo strajku nauczycieli, przebiegał bez zakłóceń.

Zespoły nadzorujące zostały powołane, stawiły się rano. Nic nie zakłóciło przebiegu egzaminu – informuje Barbara Szalbot dyrektor Miejskiego Zespółu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Wiśle. Burmistrz Skoczowa dziś (10.04) rano wydał oświadczenie ws. egzaminu. Nasz portal otrzymał taką informację -  W związku z brakiem formalnego otrzymania uprzedniej informacji dotyczącej ilości nauczycieli przystępujących do strajku w pierwszym dniu egzaminu, musieliśmy podjąć wszelkie możliwe kroki aby zabezpieczyć funkcjonowanie zespołów nadzorujących w wymaganej przepisami ilości. Po pierwsze odbywały się konsultacje, spotkania z dyrektorami ukierunkowane na utworzenie systemu zastępstw za nauczycieli strajkujących nauczycielami z innych placówek oświatowych,po drugie zarówno dyrektorzy szkół jak i my, zwróciliśmy się do emerytowanych nauczycieli z prośbą o pomoc w zakresie nadzorowania egzaminów i otrzymaliśmy takie wsparcie, po trzecie jesteśmy w stałym kontakcie z Kuratorium Oświaty w zakresie ewentualnego wsparcia wizytatorów. Dzięki dobrej współpracy dyrektorów naszych placówek oświatowych egzaminy odbywają się normalnie pomimo strajku. Sytuacja jest stabilna i nie ma powodów do niepokoju ze strony uczniów jak i rodziców. Dziękuję dyrektorom za odpowiedzialną postawę i dobrą współpracę w tej trudnej dla uczniów sytuacji. Dziękuję też wszystkim nauczycielom, którzy postanowili nie uczestniczyć w strajku w czasie egzaminów oraz tym, którzy zadeklarowali poświęcenie czasu w celu zastąpienia braków kadrowych i zapewnienia odpowiedniego minimum kadr, niezbędnego do prawidłowego przeprowadzenia egzaminów dla naszych uczniów - tłumaczy Burmistrz Mirosław Sitko. 

O tym, iż egzaminy odbędą się bez zakłóceń w poniedziałek (08.04) poinformował Urząd Miasta w Cieszynie. Informujemy, że egzaminy (gimnazjalny i ósmoklasisty) w cieszyńskich publicznych placówkach oświatowych odbędą się zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.  W Gminie Hażlach 83 uczniów ostatnich klas gimnazjalnych przystąpiło dzisiaj (10.04) do egzaminu. Jak przyznaje Wójt pomimo strajku nauczycieli udało się skompletować komisje egzaminacyjne – rozumiem argumenty środowiska nauczycielskiego, ale zarazem cieszę się, że w naszej gminie egzaminy rozpoczęły się bez zakłóceń. Bardzo za to dziękuję dyrekcjom naszych szkół oraz osobom, które podjęły się pracy w komisjach egzaminacyjnych - mówi Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

Jak poinformowała nas  dyrektor Wydziału Jakości Edukacji w Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Kij egzamin gimnazjalny na terenie powiatu cieszyńskiego odbył się dziś (10.04) bez zakłóceń.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

51
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-10 18:45:30
666: Rozumiem, że łamistrajki honorowo zrezygnują z wywalczonej podwyżki.
2019-04-10 19:23:52
bronek91: 666 - łamistrajku, na razie, to podziękować możesz Kramkowi i całym jego otwartym "oknom", "bramom" czy co tam sobie wyobraża. Dzięki Bogu jego Ludmisia już dawno została wydalona z Polski i oby jak najdalej stąd! A Belgowie niech się rozliczą ze swoich dokonań na terenie obecnej Demokratycznej Republiki Konga, bilans ich rządów to od 5 do 15 mln ludzi a pomniki jednego z największych katów ludzkości wciąż honorują na swoich ulicach.
2019-04-10 19:24:01
krzysztof.mm: no jasne, u łamistrajków honor zawsze jest na pierwszym miejscu
2019-04-10 19:25:08
bronek91: „Niech państwo stanie: wyłączmy rząd!” 2. Skuteczność wymaga zmobilizowania szerokich mas społecznych, a - zanim to nastąpi - wielu środowisk, których opór może sparaliżować funkcjonowanie państwa; wymaga to rozmów prowadzonych przez opozycję i czołowych działaczy społecznych z centralami związków zawodowych (w szczególności ZNP) i przedstawicielami biznesu (Polska Rada Biznesu, Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan). Z pozdrowieniami od Bartosza Kramka... Oczywiście wszystko z myślą o dzieciach! O ile dobrze pamiętam, okolice CIAMAJDANU 16-12-2016r.
2019-04-10 19:28:32
bronek91: 3. Strajk generalny nauczycieli, czy też - w przypadku formalnie nie mogących strajkować sędziów sądów powszechnych i administracyjnych - szeroko zakrojony protest w formie przerw w pracy i powstrzymania się od wykonywania czynności służbowych. Powinno to wywołać poważne i szerokie zaniepokojenie społeczne, którego władze nie będą mogły ignorować; to już nie będzie walka o sądy, to będzie walka o Polskę.
2019-04-10 19:30:26
bronek91: Tu raczej należy się zastanowić, czy nie powinniśmy z uzasadnieniem podejrzewać kolaboracji.
2019-04-10 19:32:13
bronek91: 4. Warto rozważyć otwartą i zakrojoną szeroko akcję czasowego powstrzymania się od płacenia podatków i innych należności na rzecz skarbu państwa pod hasłem np. „Nie płacę na PiS”.
2019-04-10 19:34:03
bronek91: 8. Konieczne są konsekwencje personalne dla czołowych polityków i funkcjonariuszy PiS: ich celem jest społeczny ostracyzm. Metodami takimi jak protesty pod domami (nie pozwólmy spać Kaczyńskiemu kiedy niszczy Polskę!), czy wszechobecne ulotki, postery i billboardy obnażające ich hipokryzję i kompleksy; w tym z wykorzystaniem kompromitujących cytatów własnych (w tym Kaczyńskiego o zdradzieckich mordach i kanaliach) docierające codziennie do ich rodzin i sąsiadów. Być może przed domem Kaczyńskiego na Żoliborzu powinny zawisnąć wielkie plakaty ze słowami Lecha Kaczyńskiego o konieczności respektowania konstytucji i wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Większość PiS-u jest nieznaczna, a silna presja i dyskomfort w życiu codziennym odczuwany przez jego parlamentarzystów może spowodować ich pęknięcie przejście na stronę obywateli.
2019-04-10 19:36:42
bronek91: 15. Internet i media społecznościowe: należy w pełni wykorzystać ich potencjał. To narzędzia, których znaczenie trudno dziś przecenić, ale zasadniczo chodzi o to samo: widoczność, także w językach obcych; docieranie do nieprzekonanych i pasywnych; zwalczanie szkodliwych mitów, fejków i propagandy mediów na usługach PiS; pozyskiwanie wsparcia, w tym finansowego w formie zbiórek, dyskredytowanie - kulturalne - funkcjonariuszy PiS-u. Musimy monitorować media społecznościowe i wykorzystywać narzędzia analityczne - tak skuteczne w ostatniej kampanii prezydenckiej w USA i brexitowej w Zjednoczonym Królestwie. Obecnie pozwalają one na inteligentne dotarcie z naszym przekazem do grup i jednostek szczególnie na niego wrażliwych oraz poszczególnych dyskusji toczących się w sieci.
2019-04-10 19:39:03
bronek91: 16. Środowiska zaangażowane, w szczególności biznes, samorządy, ale też ogół protestujących powinny składać się na specjalny fundusz obywatelski służący finansowaniu ww. działań. To kluczowe!** Mając odpowiednie zasoby, możemy nieomal wszystko. Konieczne jest przy tym bezwzględne zapewnienie transparentności i uniknięcie nieprawidłowości, które podminowały reputację KOD-u.
2019-04-10 19:41:05
bronek91: Jak podkreślają inicjatorzy, „Zmowa Powszechna” to sojusz wielu różnych środowisk i organizacji, ale także pojedynczych osób, nienależących do żadnych instytucji. W skład koalicji weszły: Antyfaszystowska Warszawa, Autonomiczna Przestrzeń Edukacyjna, Codziennik Feministyczny, Feministyczna Brygada Rewolucyjna FeBRa, Kolektyw Przychodnia, Kolektyw Syrena, Obywatele RP, Warszawski Strajk Kobiet, Opinia Bieżąca, Porozumienie Kobiet 8 Marca, Pracownicza Demokracja Queer Solidarnie, Stowarzyszenie Wszyscy Razem, Warszawska Komisja Środowiskowa OZZ Inicjatywa Pracownicza, Warszawski Chór Rewolucyjny Żydowski Blok Antyfaszystowski.
2019-04-10 19:41:58
bronek91: „Chcemy przeciwstawić nacjonalizmowi, rasizmowi, seksizmowi i nienawiści inne wartości. Chcemy pokazać, że wierzymy w wolność, równość, solidarność i wzajemną pomoc” – mówił podczas demonstracji Tadeusz Zinowski. – „Idziemy wszyscy razem, bo łączy nas wiara w to, że inny świat jest możliwy, że nie musimy się zgadzać na Marsz Niepodległości, że mamy coś lepszego, innego do zaproponowania i że te wartości ostatecznie zwyciężą” – dodał.
2019-04-10 19:44:27
bronek91: „Plagi rasizmu, szowinizmu i mizoginii zbierają coraz większe żniwo. Rząd PiS otwarcie romansuje z polskimi faszystami z ONR i MW, umacnia państwo policyjne i zbroi paramilitarne bojówki Obrony Terytorialnej. Fala nienawiści wobec uchodźców skutkuje nieustannymi pobiciami i zastraszeniami w całej Polsce. Język prawicy na dobre zadomowił się w debacie publicznej. Nie ma już wypowiedzi i gestów nieprzyzwoitych – poglądy, które 10 lat temu wypełniały neonazistowskie ziny i zamknięte fora, dziś płyną szerokim ściekiem z mównicy sejmowej i reżimowej telewizji. Ministrowie głoszą dziś poglądy, które dotąd słyszeliśmy od neofaszystów na ulicach. Kto próbuje stawić im czoło naraża się na procesy polityczne albo przemoc fizyczną. Faszyzm znormalniał, stał się przezroczysty”.
2019-04-10 19:45:06
bronek91: //https://archiwumosiatynskiego.pl/alfabet-buntu/koalicja-antyfaszystowska-zmowa-powszechna/ //
2019-04-10 19:49:22
666: Jedno słowo "łamistrajk" i facet (chyba) w ataku białej gorączki ( tu już nie chyba) zabrał czytelników z polskiej szkoły do Konga :D
2019-04-10 19:52:13
utopiec: bronek91: Masz ty równo pod sufitem? Bredzisz jak popier...ny.
2019-04-10 19:58:15
bronek91: utopiec a jak myślisz, po co to //https://archiwumosiatynskiego.pl/alfabet-buntu/koalicja-antyfaszystowska-zmowa-powszechna/ // zamieściłem? W szeregach np. OBYWATELI RP mnie nie znajdziesz... A te punkty to również nie moje dzieło, nawet nie byłbym w stanie czegoś takiego wymyślić... Za to taki krzyszto.mm czy jasper z pewnością poczują swoje klimaty.
2019-04-10 20:06:28
bronek91: 666 Demokratycznej Republika Konga a Republika Konga to dwa niezależne podmioty. Widocznie 666 ktoś nie odrobił tej lekcji. Najlepiej, gdyby w to miejsce zabrał jakiś przedstawiciel belgijskiej rodziny panującej.
2019-04-10 20:38:39
666: Teraz przemieszcza się z jednego Konga do drugiego. Fascynujący przypadek.
2019-04-10 20:39:47
lusia33: POLECAM TEN LINK https://www.maszwplyw.pl/nie-dla-strajku-podczas-egzaminow-,92,k.html
2019-04-10 20:41:40
lusia33: Dobry nauczyciel nie strajkuje
2019-04-10 20:45:54
lusia33: Tym co nie strajkują dać 1000 zł podwyżki a co strajkują na zbity pysk i do fabryki na maszynę robić po 8 godzin zapierdzielać
2019-04-10 21:25:57
arnika: Droga Lusiu33, a kto Ci broni podjąć pracę w szkolnictwie? Zostać świetnym, wybitnym, wyróżniającym się nauczycielem. Na stronie urzędu pracy jest kilkanaście ofert dla nauczycieli w naszym powiecie. Na pewno znajdziesz coś dla siebie :).
2019-04-10 22:11:47
krzysztof.mm: to musi być ten wredny typ z wywiadówek
2019-04-11 06:41:36
fifthelement: bronek 91 co Ty palisz?
2019-04-11 07:41:25
luizi: Dzięki łamistrajkom, jak nazywacie dobrych i prawdziwych nauczycieli, moje dziecko ma zapewnioną opiekę. Strajkowicze nie pomyśleli o dzieciach i rodzicach. Brawo niestrajkujący nauczyciele, jesteście najlepsi. Tak trzymać.
2019-04-11 09:49:58
marian1951: Rozumię strajk nauczycieli w szkołach , chociaż nie popieram ich wygórowanych żądań. Natomiast strajkujące i pozamykane przedszkola to już gruba przesada.
2019-04-11 11:26:34
SU: Nauczyciele, którzy nie biorą udziału w strajku, zasługują wyłącznie na słowa potępienia. Ich postawa nie ma nic wspólnego z ideałami - przecież w czasie protestu nie przychodzą do szkoły, żeby prowadzić zajęcia, ale po to, żeby wpisać się na odpowiednią listę i w ten sposób podlizać się rządzącym. Przykładowo w takim Skoczowie, gdzie w ratuszu siedzi pożalsięboże pisowski burmistrz to całkiem opłacalna postawa, można dzięki niej sporo zyskać. Innymi słowy - nauczyciele, którzy nie strajkują to banda polityczno usposobionych karierowiczów. Nie znają zasad i nie wiedzą, co znaczy w nie wierzyć. I jeszcze trzy kwestie. Primo - żądania nauczycieli wcale nie są wygórowane. Są dokładnie takie, na jakie ich zdaniem rząd może sobie pozwolić. Na jakiej podstawie tak sądzą? Ano wystarczy włączyć telewizję, posłuchać w Wiadomościach o rekordowych wpływach do budżetu, o wyraźnym wzroście poziomu życia, o tym, jak poprawiło się życie Polaków dzięki polityce obecnego rządu, zobaczyć te zwały pieniędzy, którymi atakuje TVP. Po wszystkim efekt może być tylko jeden - skoro macie tyle papieru i rozdajecie wszystkim to nam chyba też możecie dać, prawda? Secudno - argument, że przez strajk dzieci nie mają opieki etc. to największy absurd pod słońcem. Prawo do strajku przysługuje nauczycielom tak samo, jak innym grupom zawodowym, jakimś górnikom, policjantom czy pielęgniarkom, i skrzętnie z tego korzystają. Nikt nie ma prawa mieć o to do nich pretensji. Radzimy raczej zwrócić się z nimi do samorządów, które nie potrafiły zadbać o to, by w czasie protestu rodzice mogli gdzieś zostawić dzieci. Vide Skoczów. I tertio, najważniejsze - oczekujemy od radnych powiatu cieszyńskiego, że na najbliższych sesjach wystosują uchwałę o wypłaceniu nauczycielom wynagrodzenia za okres, w którym strajkowali.
2019-04-11 11:50:04
tom lem: SU- chyba cię pogięło, nie zmieniaj zioła ale pracodawcę.
2019-04-11 12:11:41
666: Jakich postaw mogą nauczyć łamistrajki? A, przecież nauczyciele są od opieki :D
2019-04-11 12:59:15
lusia33: 1000 zł poprawy do nauczyciela pytanie jest jedno za co
2019-04-11 14:02:05
krzysztof.mm: to między innymi za namową biskupów suweren wybrał PiS, w ten sposób wpuścił wesz do kożucha... chwała Bogu bliski ten dzień kiedy rozliczy jednych i drugich, grubej kreski nie będzie - za to prawo i sprawiedliwość z cała pewnością
2019-04-11 14:11:53
Wiederholec: Ludzie nie są tacy głupi jak by lewaki chciały. PiS spokojnie wygra wybory i to nie jedne.
2019-04-11 16:00:02
bronek91: Wiederholec, najśmieszniejsze, że im większa aktywność z ich strony [lewaków (nie lewicowców)], tym bardziej obnażają swoje deficyty. Pewna linia ideologiczna nie odrobiła lekcji. Powinni posłuchać Ryszarda Kalisza // https://www.youtube.com/watch?v=TZbOa9FWqE4 //.
2019-04-11 16:01:53
bronek91: fifthelement zapytaj autorów, których twórczości powieliłem. Link już zarzuciłem...
2019-04-11 16:04:10
bronek91: SU Mylisz pojęcia. Strajk jest PRAWEM, a nie obowiązkiem. Publiczne nawoływanie do potępienia niektórzy mogą/mogliby odebrać jako przykład mowy nienawiści.
2019-04-11 16:05:01
bronek91: SU napisałeś cytat-" Przykładowo w takim Skoczowie, gdzie w ratuszu siedzi pożalsięboże pisowski burmistrz"- cytat Czy mógłbyś uzasadnić swoje twierdzenie?
2019-04-11 16:07:26
bronek91: SU napisałeś cytat-"Nie znają zasad i nie wiedzą, co znaczy w nie wierzyć. "-cytat, Jakie konkretne zasady Ty SU masz na myśli? W co Ty SU wierzysz?
2019-04-11 16:09:00
bronek91: SU napisałeś cytat -"Ano wystarczy włączyć telewizję, posłuchać w Wiadomościach o rekordowych wpływach do budżetu, o wyraźnym wzroście poziomu życia, o tym, jak poprawiło się życie Polaków dzięki polityce obecnego rządu, zobaczyć te zwały pieniędzy, którymi atakuje TVP."- cytat To Ty SU TVPiS oglądasz? Już wszystko wiadomo, zatem życzę Tobie SU POWODZENIA... To samo źródło propagandy co TVNowoczesna....
2019-04-11 16:11:14
bronek91: SU napisałeś cytat-"Prawo do strajku przysługuje nauczycielom tak samo, jak innym grupom zawodowym, jakimś górnikom, policjantom czy pielęgniarkom, i skrzętnie z tego korzystają." a wcześniej "Nauczyciele, którzy nie biorą udziału w strajku, zasługują wyłącznie na słowa potępienia."- cytat SU, zdajesz sobie sprawę, iż przytoczone zdania, których Ty SU jesteś autorem, są ze sobą sprzeczne. Jeżeli coś stanowi czyjeś prawo, nie możesz nakazać, ani zabronić.
2019-04-11 16:12:53
bronek91: krzysztof.mm których to konkretnie biskupów masz na myśli? W Polsce krzysztof.mm obowiązuje konstytucyjna zasada rozdziału kościoła (powinno być wyznania) od państwa. krzysztof.mm proponuję przystąpić do lektury KONSTYTUCJI.
2019-04-11 16:22:08
666: Jeżeli ktoś twierdzi, że w Polsce obowiązuje zasada rozdziału kościoła od państwa, może oznaczać zbyt długi pobyt np. w Kongo. Obojętnie którym.
2019-04-11 16:59:57
bronek91: 666 obnaża swoją nieznajomość KONSTYTUCJI lub znacznie gorzej, 666 podważa legalny, powszechny konstytucyjny ład w kraju, a to już powinno wymagać interwencji w imię obrony PRAWORZĄDNOŚCI. ps. 666, nadal rozpaczasz, że Cię nie zabrałem? Trzeba było sobie zasłużyć. Belgowie przeprosili za swoje rządy w Afryce? Wypłacili odszkodowanie?
2019-04-11 18:46:50
Wiederholec: Senator Rulewski tak długo wierzył w PO a dziś w końcu przejrzał na oczy i odszedł od ludzi, którzy dla stołków zjednoczyli się z tęczowymi, komunistami i niszową chłopską partią.
2019-04-12 06:53:30
krzysztof.mm: „Rząd PiS ZNACZNIE podwyższy wynagrodzenia nauczycieli szkół publicznych. W przypadku nauczycieli legitymujących się wysokim kwalifikacjami i dokonaniami miesięczne wynagrodzenie powinno wzrosnąć nawet o 2500 zł brutto” - Program PiS 2011 r. +++ całość programu można znaleźć w archiwum dokumentów na stronie PiS
2019-04-12 06:57:09
krzysztof.mm: "Brak rozwiązania podstawowych problemów nauczycieli w szkołach publicznych jest jedną z głównych przyczyn kryzysu polskiej szkoły, negatywnej selekcji do zawodu nauczyciela i odpływu wartościowych kadr do innych zawodów"" napisano tam - PiS obiecywało również inne podwyżki, m.in. wzrost minimalnych stawek dodatków: funkcyjnego, za wychowawstwo oraz motywacyjnego - "W ramach systemowego rozwiązania problemu wysokości zarobków zostanie powiązany wzrost kwoty bazowej ze wskaźnikiem wzrostu gospodarczego i inflacji" - tak, to PiS, sprzed zaledwie kilku lat - najciekawsze muszą być miny tych nauczycieli, którzy tym cynicznym, notorycznym łgarzom i oszustom od Kaczyńskiego uwierzyli
2019-04-12 07:00:49
krzysztof.mm: priorytet PiS to kłamliwa propaganda, urządzana oczywiście za nasze pieniądze: "Wydatki TVP 2018 r. wyniosły 2,2 mld zł - wynika ze sprawozdania Telewizji Polskiej za 2018 r. przekazanego do Rady Mediów Narodowych. To o ponad 20 proc. więcej niż rok temu - wydatki są najwyższe przynajmniej od 2012 r. Jeszcze rok temu wynosiły "tylko" 1,8 mld zł, co również było rekordem ostatnich lat."
2019-04-12 07:01:52
krzysztof.mm: "Jak podaje dziennik.pl, dwuosobowy zarząd spółki otrzymał w 2018 r. w sumie 812 tys. zł brutto. Prezes Jacek Kurski i wiceprezes Maciej Stanecki średnio w ciągu miesiąca otrzymywali więc 33,8 tys. zł. Kurski i Stanecki zarobili więc sporo więcej niż w 2017 r. Jak informował w zeszłym roku Kurski w odpowiedzi na pytanie posłów PO Agnieszki Pomaskiej i Cezarego Tomczyka, w 2017 r. on i Stanecki zarabiali po ok. 333 tys. zł brutto, czyli razem ok. 666 tys. zł. Sugeruje to, że średnio obaj zarobili o ponad 20 proc. więcej w 2018 r. niż rok wcześniej. Średnia pensja dyrektorska wyniosła blisko 20 tys. zł miesięcznie (wzrost o 9 proc. w rok), doradcy zarządu 20,8 tys. zł, a etatowi dziennikarze z honorariami 12,2 tys. zł."
2019-04-12 13:05:51
lusia33: PiS PiS PiS brawo brawo
2019-04-12 14:58:08
skuter66: lusia33 jesteś zajefajna, dzięki agresywnym monotonnym, przewidywalnym wpisom krzysztofa.mm, popularność PISu rośnie, sam będę na Nich głosować i zacznę chodzić do kościoła.
2019-04-13 13:23:18
krysia83: NAUCZYCIELE ZA CZTERY GODZINY PRACY ILE CHCECIE ZAROBIC CHWYCCIE SIE LEPIEJ ROBOTY A NIE W CZASIE PRACY NA ZAKUPY I ZALATWIANIE SWOICH SPRAW JAK ZAROBKI NIE ODPOWIEDAJA TO PROSZE ZMIENIC PRACE I ISC NA PRODUKCJE I NIE 4 GODZINY PRACY KAWA HERBATKA I CIEPLA POSADKA
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: