Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stracili prawo jazdy na miejscu

W Łączce (Gmina Dębowiec) cieszyńscy policjanci drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy pędzili w obszarze zabudowanym ponad 100 km/h. I to w odstępie niespełna 30 minut.

W czwartek 23 maja, policjanci cieszyńskiej drogówki w niespełna 30 minut zatrzymali dwóch kierujących, którzy w obszarze zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.  Jeden z wyznaczonych do kontroli patroli sprawdzał przestrzeganie przepisów przez kierowców, którzy korzystają z odcinka drogi wojewódzkiej numer 944 w miejscowości Łączka.

- Najpierw około godz. 18.30 na ul. Cesarskiej za brawurową jazdę w obszarze zabudowanym na 3 miesiące stracił prawo jazdy kierujący bmw, który jechał w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, z prędkością 101 km/h. Niespełna 30 minut później, na tym samym odcinku drogi, za rajd oplem mundurowi zatrzymali prawo jazdy innemu mężczyźnie, który gnał w obszarze zabudowanym z tą samą prędkością co poprzednik. Teraz przez najbliższe 3 miesiące obaj kierowcy nie będą mogli usiąść za kierownicą żadnego pojazdu. Dodatkowo kara za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h wiąże się nie tylko z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, ale również 13 punktami karnymi i mandatem karnym 1500 złotych – opisuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej Policji..

Tym razem brawura, brak rozsądku i niestosowanie się do przepisów drogowych zakończyło się na policyjnej kontroli i utracie prawa jazdy.

-  Jednak niech takie sytuacje będą przestrogą dla wszystkich kierowców. Pamiętajmy, że w takich przypadkach nadmierna prędkość niekiedy kończy się tragedią nie tylko dla kierowcy, także dla całych rodzin, jak i innych uczestników ruchu drogowego – komentuje Pawlik.

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-27 11:26:34
Bugs: Mierniczy wykorzystał limit szczęścia (lepiej było w lotto zagrać) , ustrzelić dwa auta, na tą samą prędkość, w krótkim czasie i tylko o 1km/h ponad limit utraty PJ. Albo sprzęt się "zawiesił"
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: