Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stracił prawo jazdy. Podsumowanie akcji „Prędkość”

Aż 96 wykroczeń odnotowali policjanci powiatu cieszyńskiego podczas wczorajszej (01.07.2024) akcji „Prędkość”.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj (01.07.2024) działania pn. "Prędkość". Miały one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

- Celem tych działań było przede wszystkim egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Oprócz pomiaru prędkości policjanci sprawdzali czy kierujący są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci – informuje podkomisarz Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej Komendy Powiatowej Policji.

To główna przyczyna wypadków

Działania miały również charakter prewencyjny. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu drogowego, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

- Policyjne statystyki pokazują, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków ze skutkiem śmiertelnym, dlatego mundurowi tłumaczyli jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków, tj. m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności. Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Ale co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie, albo inni uczestnicy ruchu drogowego – zauważa Pawlik.

96 wykroczeń

W ramach prowadzonych działań policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości.

- Łącznie w ramach akcji skontrolowali 96 kierujących, ujawnili tyle samo wkroczeń związanych z  przekroczeniem dozwolonej prędkości. W 91 przypadkach postępowanie zakończone zostało mandatem, w 5 mundurowi poprzestali na pouczeniu sprawcy wykroczenia – informuje oficer prasowy cieszyńskiej Policji.

Skoczowianin stracił prawo jazdy

Mieszkaniec Skoczowa pożegnał się z prawem jazdy:

- Jeden kierowca za swoją brawurową jazdę stracił prawo jazdy - kontrolowany w Łączce 59-latek pędził fordem z prędkością 119 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec gminy Skoczów nie tylko pozbył się prawa jazdy, ale został ukarany wysokim mandatem karnym i punktami karnymi – relacjonuje Pawlik.

Zmniejsz prędkość!

Policjanci apelują do każdego o rozwagę na drodze.

- Przede wszystkim do kierowców - zmniejszenie prędkości wbrew pozorom nie opóźni zbytnio dotarcia na miejsce przeznaczenia - a może znacząco poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu – podsumowuje rzecznik prasowy cieszyńskiej KPP.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-07-02 20:48:09
miminko11: Bardziej "niebezpieczna" jest jazda 30-40 km na godzinie niż 70-80 i są na to dowody, ale trzeba jakoś łatać dziurę budżetową i zbierać na "biednych" ukraińców..
2024-07-02 22:40:26
MieszkaniecOX: A 939 od Cieszyna po Pawłowice TIRy w godzinach zakazu jak latały tak latają. Nieoznakowane BMW jak i oznakowane patrole mają to głęboko w du.. W Golasowicach zaraz za skrzyżowaniem często stoi patrol policji z suszarką ale stoją do 13:50 A potem szybciutko się zmywają żeby problemu z TIRami nie mieć. Redakcjo ruszcie to bo Policja i ITD maja pieniądze z tych mandatów głęboko w 4 literach. A poganianie światłami, trąbienie i wyprzedzanie to u tych gamoni ( nie wszyscy ) ale normą jest. Inna sprawa może policja nie wie ile jest limit w zabudowanym i niezabudowanym dla aut powyżej 3,5t Bo odcięcie mają na 90 km/h to nawet i na autostrady o 10 za dużo.
2024-07-03 04:48:37
Bartel: Muminko11 ### 30/40 na godz jest bezpiecznie na to właśnie są dowody a kto chce szaleć 120 to na drogę ekspesową
2024-07-03 08:31:24
Ar--Ai: O priorytetach policji. Na kanale "Stop Cham" w YT pojawiło się nagranie pokazujące manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych przez funkcjonariusza prowadzącego radiowóz. Co więcej, dokonuje tego ze znacznie większą prędkością, niż pojazd znajdujący się na prawym pasie. A warto pamiętać, że tego typu zachowanie jest jednym z najgroźniejszych wykroczeń w polskim kodeksie drogowym. Manewr taki traktowany jako bezpośrednie zagrożenie życia niechronionych uczestników ruchu, za co grozi mandat w wysokości 1500 złotych oraz 15 punktów karnych. Jak się okazało, policjant został potraktowany przez innych policjantów wyjątkowo łagodnie. Został ukarany upomnieniem. To było w Bytomiu. Pozdrowienia dla policjantów z całej Polski. Sami sobie plujecie w życiorysy.
2024-07-03 16:34:04
miriam11: A mnie ciekawi te 5 przypadków pouczeń . Może ktoś coś więcej wi
2024-07-03 22:21:20
MieszkaniecOX: miriam11 A co chcesz wiedzieć? Bo to pouczenie mogło być dla paniusi z dużym dekoltem która zatelepała rzęsami z plastiku. Mogło być dla kogoś kto został przypadkowo zatrzymany. A po zatrzymaniu - (dlatego przypadkowo) na szybie widniała naklejka IPA (nie mylić z piwem)- doczytaj bo swoich się nie karci. Albo najnormalniej w życiu w dokumentach okazanych do kontroli - choć nie trzeba często są specjalnie w tym momencie wręczane. A w dowodzie rejestracyjnym wizytówka kogoś znajomego z "firmy" Zasada stara jak świat. Kontrolujący zabiera wizytówkę i oddaje dokumenty. Właściciel wizytówki wisi przysłowiowa flaszkę za tę wizytówkę. A jak potem z właścicielem dowodu rejestracyjnego się dogada to już nikogo nie interesuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: