Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stracił ponad 5 tys. złotych. Przestępcy wykorzystują sytuację związaną z opałem. 

Chcesz kupić opał na zimę? Węgiel, pellet? Uważaj na internetowych oszustów - ostrzega policja i informuje jak uchronić się przed naciągaczami. Mieszkaniec naszego powiatu stracił ponad 5 tysięcy złotych!

 Przestępcy wykorzystują każdą okoliczność. Obok oszustw „na wnuczka”, ”na policjanta”, ”na pracownika socjalnego” czy „na inwestycje finansowe” pojawiają się nowe. Tym razem przestępcy wykorzystują sytuację związaną z opałem. Przekonał się o tym 54-letni mieszkaniec naszego powiatu, który został oszukany na 5550 złotych.

- Pokrzywdzony znalazł ofertę dotyczącą sprzedaży węgla na portalu OLX. Według zgłoszenia sprzedający miał dysponować węglem, który wycenił na 1250 zł za tonę. Kupujący zdecydowął się na zakup towaru i przelał na wskazane konto bankowe pieniądze. Niestety, okazało isę, że ogłosznie wystawił oszust- jego konto zostało usunięte, a wpłacone pieniądze przepadły- poinformował st. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Oczywiście zakupiony opał nie trafia do kupujących.

Co możemy zrobić aby nie stać się ofiarą oszustwa?

  • Na stronie Internetowej Polskiej Rady Pelletu znajdziemy informacje o wiarygodnych producentach tego surowca. Warto korzystać z oficjalnych serwisów.
  • Natomiast na pewno, nie warto ufać każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w Internecie. Osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku. Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, zwyczajnie urywają kontakt.
  • Jeżeli oferta zamieszczona w sieci wydaje się nam wiarygodna, warto zadzwonić do danej firmy i zapytać, czy prowadzi oficjalną stronę internetową ze sprzedażą. Uczciwa firma handlowa udostępni swoje dane.

Ważne!
Nie wierzmy we wszystko co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena - to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę. Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych. Nie odpowiadajmy na oferty „super okazji”, przesyłane na e-maila. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy załączonych w takich wiadomościach linków.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-14 16:49:00
sierżant_Niemyty_Wycior: sondaże poparcia dla PiS jasno pokazują, że mniej więcej co szósty dorosły Polak daje się nabrać na najbardziej prymitywne i bezczelne kłamstwa i oszustwa
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: