Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Strach przed ziemią

Od dwóch miesięcy żyją w strachu i z niepokojem obserwują teren przed swoimi domami. Mieszkańcy ulicy Błogockiej w Cieszynie ciągle nie wiedzą co dalej z osuwiskiem, które powstało podczas majowej powodzi.

Cały teren został pokryty geowłókniną, w poprzek osuniętej drogi wylano betonowe zapory, które mają odgrodzić płynąca w czasie deszczu wodę. Ale co dalej - pytają mieszkańcy?

POSŁUCHAJ

Mówi Anna Bąkowska, która mieszka w dolnej części ulicy Błogockiej, tuż pod osuwiskiem. O swoje domy boją się też ci "na górze".

POSŁUCHAJ

Mówi Radiu 90 Emilia Hernik. Mieszkańcy boją się, że jeśli ziemia dalej będzie się osuwała - będą musieli opuścić domy

POSŁUCHAJ

W tym tygodniu w urzędzie wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie gmin, na których terenach powstały osuwiska. Dostaliśmy 12 tysięcy na wstępne ekspertyzy terenu przy ulicy Błogockiej - mówi sekretarz powiatu cieszyńskiego Janusz Washut. Badania mają zostać przeprowadzone do końca miesiąca. Jednak tylko odwierty geologiczne dadza pewną odpowiedź jak bardzo jest naruszony grunt.


POSŁUCHAJ

W poniedziałek mieszkańcy mają spotkać się z władzami miasta i powiatu. Może wówczas otrzymają konkretne odpowiedzi co dalej z osuwającym się terenem

Jan Bacza

źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: