Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stonawa: pożar w kopalni

W jednym z podziemnych chodników kopalni ČSM w nocy z 14/15 grudnia wykryto zwiększony poziom tlenku węgla. Pojawił się również dym. - Z powodów bezpieczeństwa  wezwano specjalistów z ostrawskiej Głównej Służby Ratownictwa Górniczego, którzy pracują nad usunięciem zagrożenia. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku – poinformował Czeski Denik rzecznik prasowy OKD Vladislav Sobol.

W poniedziałek wieczorem (pisaliśmy: Zatrzesła się ziemia, Wstrząsy - 3 stopnie w skali Richtera - na Śląsku Cieszyńskim  ) w pobliżu tego miejsca doszło do silnego wstrząsu, który był odczuwalny w Karwinie i okolicach, a także po polskiej stronie- w Cieszynie i Pogwizdowie. Według Sobola, poniedziałkowy wstrząs nie ma nic wspólnego z dzisiejszymi wydarzeniami

Ratownicy próbują ugasić pożar -  kilkaset metrów pod ziemią odizolowali niebezpieczne miejsce odcinając dopływ tlenu. Do zdarzenia doszło w nieczynnej części kopalni. Osoby pracujące w pozostałej części kopalni według rzecznika są bezpieczne.

Jak poinformował w środę rano (15 grudnia) rzecznik, zagrożenie powoli mija i górnikom pracującym w kopalni nic nie grozi.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: