Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Integracja trwa w najlepsze

Mikołajki, konferencje: młodzieżowa i etnologiczna, spotkanie autorskie z Jacentym Ignatowiczem – Gminne Centrum Integracji Wsi w Pruchnej to miejsce, w którym ciągle coś się dzieje. Wszystko w ramach unijnego projektu, który pozwolił przede wszystkim wyremontować i rozbudować dawną strażnicę.
 
Miłośnik góralskiej muzyki – Jacenty Ignatowicz z Żywca – był pierwszym gościem zaproszonym do Pruchnej w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Jego występ zobaczyły miejscowe dzieci. Była też biesiada dla mieszkańców i dwie konferencje: pierwsza z myślą o młodzieży, druga skierowana do sympatyków swojej małej ojczyzny. Wszystkie spotkania zgromadziły licznych gości.
 
To właśnie był nasz cel. Od początku chcieliśmy żeby Gminne Centrum Integracji Wsi było miejscem wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy oraz działania dla mieszkańców nie tylko Pruchnej, ale także całej gminy. mówi Anna Grygierek, burmistrz Strumienia.
 
Po czterech miesiącach funkcjonowania Centrum Integracji widać, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy licznie uczestniczą w organizowanych tu imprezach, a także sami wychodzą z inicjatywą. Wierzyłam, że dobrych pomysłów i odwagi nikomu tu nie brakuje i nie zawiodłam się na mieszkańcach gminy – dodaje burmistrz.
 
Dawną prucheńską strażnicę wyremontowana w ramach projektu „Modernizacja sali widowiskowej w Pruchnej – Gminne Centrum Integracji Wsi”. Ekipa fachowców weszła na plac budowy w sierpniu 2009 r. Rok później prace zakończono. W przestronnej i profesjonalnie wyposażonej sali widowiskowej zorganizowano pierwsze, duże imprezy. Salą opiekuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strumieniu. W budynku funkcjonują również: biblioteka, świetlica środowiskowa oraz Izba Regionalna im. Emilii Michalskiej. Budynek jest przystosowany do osób niepełnosprawnych.
 
 
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby
 
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: