Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stoły w roli głównej - wystawa trwa

Wystawa ze stołami w roli głównej trwa. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć głównego bohatera Zamku Cieszyn, może to zmienić. Wystawa ''Zaprojektuj Święta. Wokół Stołu'' potrwa do 20 stycznia.

Stół to wyjątkowe miejsce, dlatego też tym razem właśnie on stał się głównym bohaterem wystawy zorganizowanej w Oranżerii Zamku Cieszyn pod nazwą  „Zaprojektuj Święta. Wokół Stołu”.

Wernisaż wystawy "Zaprojektuj Święta. Wokół Stołu" odbył się w minioną niedzielę (16 grudnia). Można powiedzieć więc, że właśnie wtedy wszystko zaczęło się kręcić wokół stołu, który jak się okazało może mieć nie jedno imię. Jakie? Może stać się stołem regionalnym, sąsiedzkim, wspólnoty, czy też zabawy. Wszystko zależy od nas i naszych pomysłów. Kto nie wierzy może sam zobaczyć. Organizatorzy zapraszają do oglądania wystawy do 20 stycznia.  

- Wystawa ze stołami w roli głównej trwa.. - podkreśla Beata Mońka z Zamku Cieszyn - Zapraszamy dzieci, by nacieszyły się zwariowanym, latającym stołem i zaprojektowały bajeczny talerz na gigantycznej kolorowance. Wystarczy odwiedzić wystawę  „Zaprojektuj Święta. Wokół Stołu” w Zamku Cieszyn.

Podczas Dnia Otwartego właśnie ten stół przeżywał największe oblężenie. Ale nie tylko dzieci mogą znaleźć tu coś dla siebie. Na odwiedzających czeka wiele ciekawostek do zobaczenia.

- Można zobaczyć stół wspólnoty z talerzami ozdobionymi przez dzieci podczas warsztatów, które ceramik Bogdan Kosak poprowadził  w świetlicy Krytyki Politycznej oraz Stroikami Sentymentalnymi jego autorstwa. Jest też stół sąsiedzki, zaprojektowany przez grafika zza Olzy - Pavla Nogę, który wziął „na warsztat” świąteczne przepisy, m.in. na karpia. Nie mogło oczywiście zabraknąć stołu regionalnego, który zaaranżowały Alicja Woźnikowska-Woźniak i Jolanta Wozimko, pokazując „od kuchni” tradycyjne smaki i zapachy ze Śląska Cieszyńskiego, bo bez nich święta wiele by straciły – podkreśla B. Mońka.

Przy okazji podajemy "swiąteczne" godziny pracy Zamku:

24.12.2012  
Punkt Informacji Turystycznej/Sklep czynny w godzinach 9.00 - 13.00
Wieża Piastowska i Rotunda Św Mikołaja w godzinach 9.00 - 13.00
Wystawa w Oranżerii 10.00 - 16.00

25.12.2012
Punkt Informacji Turystycznej/Sklep Nieczynne
Wieża Piastowska i Rotunda Św. Mikołaja Nieczynne
Wystawy Nieczynne

26.12.2012
Punkt Informacji Turystycznej/Sklep Nieczynne
Wieża Piastowska i Rotunda Św. Mikołaja w godzinach 10.00 - 16.00
Wystawy Nieczynne
 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: