Stoch znów na Podium. Piotr Żyła ciągle w formie.

Po wczorajszym (21.01.2017) drużynowym konkursie skoków narciarskich w Zakopanem w których nasza reprezentacja w składzie - Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot wywalczyła srebrny medal przyszła dziś (22.01.2017) w stolicy polskich Tatr kolej na turniej indywidualny.

Kamil Stoch (130,5m i 131m) został zwycięzcą konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem,  tym samym odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Drugą pozycję zajął Andreas Wellinger, natomiast na najniższym stopniu podium stanął niemiec  Richard Freitag.
W czołowej dziesiątce zawodów znalazło się trzech Polaków. Piotr Żyła wywalczył szóste miejsce (132,5m, 128 m) a Dawid Kubacki był ósmy (129,5m i 128,5m).

Po konkursie  w Zakopanem w  klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Kamil Stoch (933 pkt.) Maciej Kot zajmuje 5. lokatę (524 pkt) zaś wiślanin Piotr Żyła jest sklasyfikowany na 9 pozycji, mając w sowim dorobku 377 punktów.