Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stoch jak Małysz

Kamil Stoch najlepszym zawodnikiem kwalifikacji letniej Grand Prix w Wiśle. Polak wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu skoków narciarskich. Zawodnik oddał skok na odległość 134,5 metra - tym samym wyrównał rekord skoczni należący do Adama Małysza.
 
Stoch zdecydowanie wyprzedził Austriaka Gregora Schlierenzauera - 129 m oraz Rafała Śliża - 125,5 m. W sumie w piątkowych zawodach na skoczni w Wiśle zobaczymy dziesięciu Polaków. Odliczamy już minuty ale oceniając czwartkowe kwalifikacje uważam że sprostamy zadaniu - mówi Radiu 90 Andrzej Wąsowicz wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego. I jak dodaje - wczorajsze - czwartkowe kwalifikacje - były bardzo ciekawe.
Zdaniem Andrzeja Wąsowicza, dobrze się stało, że to Wisła a nie Zakopane gości najlepszych skoczków. Czy po tych pierwszych mistrzostwach będą kolejne? Bardzo tego byśmy chcieli- mówi Wąsowicz
 
 
Jednak teraz przed zawodnikami dwa dni rywalizacji. Wczoraj (czwartek) w wiślańskim amfiteatrze, zawodnikom uroczyście wręczono numery startowe.
W mieście nikt jednak nie ma wątpliwości kto wygra.
 
 
Zawody w piątek i sobotę. Pierwsza seria dzisiaj zaplanowana jest na godzinę. 20.30

Policja apeluje o uwagę na drogach dojazdowych do Wisły. Drogą przez Malinkę obok skoczni będzie można przejechać, jednak ruch w tym miejscu będzie odbywał się wahadłowo

Jan Bacza

źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: