Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Stelak” z „werbusem” spotkają się w Café Muzeum

W najbliższy piątek 5 kwietnia o godz. 17:00 odbędzie się w Café Muzeum w Cieszynie promocja najnowszej książki poświęconej naszemu regionowi „Jak stelak z werbusem. Listy o Śląsku Cieszyńskim” autorstwa Andrzeja Drobika i Jarosława jot-Drużyckiego.  

Jej tematem jest współczesna tożsamość mieszkańców Śląska Cieszyńskiego po obu stronach Olzy. Autorzy przyjęli zapomnianą obecnie i właściwie niepraktykowaną w obecnych czasach formę epistolograficzną. W swych listach wymieniają się opiniami i poglądami o regionie, w którym przyszło im żyć – jednemu od urodzenia, a drugiemu z wyboru. Dyskusja momentami staje się zażarta, a czasem obok rzeczowych argumentów obydwaj panowie pozwalają sobie na żartobliwe docinki.

 Całość jest poprzedzona wstępem Ireny French, pracowniczki Muzeum Śląska Cieszyńskiego i regionalistki. Jej słowa również zamykają korespondencję Drobika i Drużyckiego. I to ona też poprowadzi 5 kwietnia spotkanie promocyjne w Café Muzeum.

 (ÿ)

źródło: ox.pl
dodał: ÿ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-05 11:27:10
krzysztof.mm: hmm... a może jednak "stelok"?
2019-04-05 15:49:01
bronek91: Najlepiej CESAROK, "stelak" może wywoływać pejoratywne skojarzenia.
2019-04-05 15:56:12
bronek91: Np. ktoś może pomyśleć, iż "stelak" to lokalne określenie na stałych bywalców pewnego obiektu, którzy wiążą z tym jakieś profity.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: