Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Statystyki MOPS - od stycznia do czerwca

To tu zgłaszają się osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i szukają pomocy. Od stycznia do czerwca br. wsparciem MOPS w Cieszynie w ramach ustawy o pomocy społecznej objętych zostało 875 rodzin, a 1726 rodzin skorzystało ze świadczeń rodzinnych.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Cieszynie zgłaszają się osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jedni skierowali tu swoje kroki po utracie pracy, inni gdy przyszła niespodziewana choroba, jeszcze inni, gdy okazało się, że zabrakło pieniędzy na czynsz i codzienne życie...

Ubóstwo, bezdomność, wielodzietność, sieroctwo, bezrobocie, niepełnosprawność, bezradności w sprawach opiekuńczo - wychowawczych i prowadzeniu gospodarstwa domowego, a także długotrwała i ciężka choroba to powody dla których do Ośrodka zgłaszają się osoby, które potrzebują pomocy. MOPS to również miejsce, które udziela pomocy osobom opuszczającym zakłady karne, ofiarom zdarzeń losowych i sytuacji kryzysowych, a także uzależnionym od alkoholu i narkotyków oraz ofiarom przemocy w rodzinie. 

Tylko od stycznia do czerwca tego roku wsparciem w ramach ustawy o pomocy społecznej objętych zostało 875 rodzin. Na jaką pomoc mogą liczyć potrzebujący? Istotną pomocą, jaką można uzyskać w MOPS-ie są zasiłki, między innymi: stały, okresowy, celowy i na usamodzielnienie się. Wsparciem są również darmowe posiłki, pomoc rzeczowa w postaci dofinansowania przy zakupie opału, a także usługi opiekuńcze... Ze świadczeń rodzinnych (zasiłki rodzinne, świadczenia opiekuńcze i tzw. "becikowe") skorzystało w tym roku ponad 1726 rodzin.

Spora liczba osób korzysta również z dodatku mieszkaniowego oraz ze świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego.

- Świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego wypłacono 264 rodzinom – potwierdza Dominika Poźniak kierownik MOPS w Cieszynie - Z wniosku o dodatek mieszkaniowy prowadzono 400 spraw (stan od stycznia do czerwca br.). Zainteresowanych otrzymaniem pomocy odsyłam do naszej strony internetowej mops.cieszyn.pl do zakładki zadania, gdzie można zapoznać się z różnymi formami pomocy świadczonymi przez nasz Ośrodek. Dodatkowych informacji udzielają również pracownicy.

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: