Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Polacy drudzy na Malince

Zakończył się konkurs drużynowy na skoczni w Wiśle Malince. Po pierwszej serii drużyna polskich skoczków była druga. Druga seria nie odbyła się, bo skocznia miała problem z oświetleniem.
Na półmetku konkursu drużynowego Letniej Grand Prix w Wiśle prowadziła reprezentacja Słowenii. Polacy zajęli drugą lokatę. Najlepszy w zespole Polaków był Maciej Kot, który zanotował 125 metrów. Dobry skok oddał też Dawid Kubacki - 123,5 metra. Niezłe skoki oddali też: Piotr Żyła i Kamil Stoch - odpowiednio na 120,5 i 122,5 metra. Aby Adamowi Małyszowi, który przygląda się skokom zrobić prezent i zwyciężyć na skoczni jego imienia Polakom brakuje tylko 1,2 punktu. 
 
Za drużyną Polaków uplasowali się Niemcy, za nimi są Austriacy,  Japończycy, Norwegowie,  Czesi, a  ósme miejsce należy do  Finlandii.
 
Po pierwszej serii z konkursem drużynowym w Wiśle Malince pożegnali się Rosjanie, Francuzi i Kazachowie.
 
Takim wynikiem zakończył się konkurs, bo na skoczni zabrakło światła. Jak mówił Apoloniusz Tajner, szef PZN - To sytuacja nieprzewidywalna i zdarzyło sie to po raz pierwszy w historii skoczni -. Najprawdopodobniej zawiodło główne zasilanie oświetlenia skoczni. Elektrycy walczyli z usterką, jednak nie udało jej się naprawić i druga seria została odwołana i ostatecznie Polacy zajęli drugie miejsce w drużynowym konkursie. 
 
Już jutro kolejne zmagania w Wiśle Malince. Tym razem konkurs indywidualny. Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL objął zawody patronatem prasowym.
 
KOD
źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: