Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Staszkiewicz: jesteśmy przygotowani na zimę

Na wczorajszej (23.9) konferencji prasowej burmistrz Gabriela Staszkiewicz mówiła o sytuacji ciepłowniczej w mieście przed zbliżającą się zimą. Zapewniała, że Cieszyn pod względem ciepła sieciowego jest na nią przygotowany.

- Sytuacja z ciepłem systemowym została rozwiązana, problemów z dostawą ciepła systemowego i ciepłej wody nie będzie. Chyba, że nastąpią przerwy wynikające z wprowadzonych ograniczeń - rząd w ustawie może takie przerwy ustalić. Natomiast w kwestii dostępności węgla i zapewnienia ciepła - jesteśmy na tę zimę w Cieszynie przygotowani - podkreślała.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wpłynęło aż 2158 wniosków o wypłatę dodatku węglowego. Władze miejskie musiały zweryfikować ich poprawność. - Jako samorząd jesteśmy zobligowani do sprawdzenia przed wypłatą świadczenia, czy te oświadczenia są zgodne ze stanem faktycznym. W środę popołudniu wpłynęły pieniądze od wojewody, chociaż to nie jest pełna kwota, na jaką były złożone wnioski. To pierwsza transza, która umożliwi nam dokonanie części wypłat. Zanim jednak to nastąpi, to na sesji Rady Miejskiej w przyszłym tygodniu muszą zostać dokonane zmiany w budżecie miasta. Przelewy zatem zostaną wykonane w piątek, zgodnie z kolejnością składania wniosków - wyjaśniała Staszkiewicz.

Burmistrz nadolziańskiego grodu mówiła też, że miasto stara się docierać z pomocą w zakresie zakupu węgla do wszystkich potrzebujących mieszkańców. - Dla nas najważniejsze jest, aby nasi mieszkańcy zostali zaopatrzeni i nie musieli się martwić o to, jak zapłacą za węgiel, chociaż przyznam, że patrząc na sytuację na składach i obecne ceny boimy się tego, jak sobie poradzą. Rozmawialiśmy niedawno o tym, w jaki sposób dotrzeć do tych osób, które niekoniecznie są w stanie przez internet zamówić sobie węgiel. Poprosiliśmy wszystkie służby, aby wykonały taką analizę. Chcemy się też skontaktować z przedstawicielami cieszyńskich parafii oraz ośrodków wspomagających osoby w ubóstwie lub bezdomne. Podjęliśmy też decyzję dotyczącą przygotowania schroniska młodzieżowego i analiy gościńca sportowego jako ewentualnego miejsca pobytu dla takich osób, gdzie będą mogły znaleźć bezpieczne schronienie i ciepło. Skupiamy się przede wszystkim na osobach starszych i schorowanych - podkreślała.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-24 17:44:04
koszor: To trzeba mieć tupet, żeby w tak nieudolny sposób pozbyć się Ciepłowni i jednocześnie twierdzić, że Cieszyn jest przygotowany na zimę. Tak, Pani Staszkiewicz, Cieszyn samowystarczalny i Europa zielona! To jest wszystko samowystarczalne i zielone, póki stoi na fundamencie w postaci rosyjskiego gazu. Jak rosyjski gaz przestanie płynąć, to cała polityka wiatraków i paneli rozsypie się szybciutko. Ta zima lub następna zweryfikuje ile jest prawdy w tych zapewnieniach.
2022-09-24 18:08:51
iga: O czym ty chłopie piszesz
2022-09-24 19:24:15
tom lem: ... iga: ja nie rozumiesz , to najlepszym sposobem przeczytać jeszcze kilka razy ;-) oczywiście gdy pojmujesz, o czym Gosposia bredzi, mówiąc że "...Sytuacja z ciepłem systemowym została rozwiązana, problemów z dostawą ciepła systemowego i ciepłej wody nie będzie. Chyba, że nastąpią przerwy wynikające z wprowadzonych ograniczeń.... "
2022-09-24 22:40:53
oxjas1: Minister Moskwa - „Gazu i wegla nie zabraknie. Tej zimy bedzie cieplo“ , wiec o co chodzi ? https://m.youtube.com/watch?v=rIOuA-JsBlo
2022-09-25 10:54:28
tom lem: ...o co chodzi ? Jasper-Q! Ty to jesteś jednak ynteligentny inaczej ;-)
2022-09-25 12:05:41
oxjas1: W kraju buraka i kopaln, zabraklo cukru i wegla. Gratuluje "dobrych" rzadow PiSiorow. Dodam jeszcze coraz wieksze ubytki rozumu u prawiczkow, co widac po wpisach tom lemka.
2022-09-25 12:33:09
pszeniczny: Pażiwiom uwidim, jak mawiali starożytni Czechosłowacy.
2022-09-25 15:22:49
krzysztof.nnn: węgla mamy na 200 lat plus jeden statek z Kuby
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: