Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Staszkiewicz i Korcz też rapują

Przemysław Korcz i Gabriela Staszkiewicz, podobnie jak Tomasz Bujok, podjęli wyzwanie #hot16challange i nagrali swoją piosenkę hip-hopową.

O internetowym wyzwaniu pisaliśmy wczoraj: Wisła: burmistrz rapuje w szczytnym celu

Przypomnijmy, wyzwyanie polega na nagraniu 16-wersowego utworu rapowego oraz wpłaceniu pieniędzy na walkę z pandemią wirusa SARS-CoV-2, która prowadzona jest pod tym linkiem

Każdy uczestniczący może rzucić wyzwanie kolejnym osobom, które mają 72 godziny na nagranie swojej piosenki. Burmistrzyni Cieszyna i burmistrz Ustronia wyznaczyli do nagrania swoich utworów Jana Błachowicza (cieszyńskiego zawodnika MMA), Krystiana Grzesicę (burmistrza Bierunia), Kajetana Kajetanowicza (kierowcę rajdowego), Klaudiusza Kandzię (burmistrza Kalet), Hannę Pruchniewską (burmistrzynię Pucka) oraz  wójt Gminy Ustronie Morskie - Bernadetę Borkowską.

Tekst piosenki:

bur-MISTRZOWSKIE RAPSY 

Razem
Dziękujemy dziś kolegom,
Z Rady Śląska Cieszyńskiego.
Że nas też nominowali,
Byśmy w tyle nie zostali. 
Ustroń, Cieszyn, Katowice, 
Wszystkie śląskie okolice,
Są nam bliskie i znajome,
Chcemy nazywać je domem.
Do Warszawy nam daleko,
My żyjemy tu nad rzeką, 
Olza, Wisła czy Bobrówka, 
Euro, korona, złotówka.
Nie ma dla nas granic wokół,
Nie widzimy drzazgi w oku,
Nie widzimy cienia mgły,
No i Kazik nie jest zły!

Gabriela Staszkiewicz
Wirus wdarł się w politykę,
Ale my mamy taktykę, 
Żeby nie dać się zwariować, 
My też chcemy porapować!
No możemy porapować!

Przemysław Korcz
Burmistrz zrównoważonego rapu,
Robię tekst na łapu-capu ,
Trzeba łamać konwenans!
Podejść do życia z dystansem! 
Najtrudniejsza rzecz kolego, 
To Śmiać się z siebie samego! 
Albo jak nawijał Quebo,
Poskładać te klocki lego!

Gabriela Staszkiewicz
My tu z dala od Warszawy,
Ogarniamy swoje sprawy!
Ewangelik z katolikiem,
Mogą robić politykę!

Przemysław Korcz
Ustroń to góry radości,
Zapraszamy do nas gości!
Licznie tutaj przyjeżdżajcie,
Lecz maseczki zakładajcie!

Gabriela Staszkiewicz
Ciesz się Cieszynem,
Racz się piwem, a nie winem.
Tutaj jest cieszyńskie księstwo,
Niezależność no i męstwo!
Tu szpitale trzeba wspierać,
I po prostu kasę zbierać.
Chcemy działać z sąsiadami 
Wirusowi się nie damy!

Razem
Razem pokonamy drania!
Bo jesteśmy, bo jesteśmy! Co? 
Nie do pokonania!
Nie do pokonania!

KR/UM Cieszyn/UM Ustroń

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

38
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-19 12:44:57
rainman: Lans
2020-05-19 12:56:45
tom lem: ..."lans"?! - za dużo powiedziane, raczej małpowanie, bo tylko na tyle stać tych samorządowych "intelektualistów" ;-)))
2020-05-19 13:54:55
perykles: Dzieci, a kto kazał wyjść z piaskownicy? Lans? Pokazać się ze swoimi wadami wokalnymi, etc. Narażając się na komentarze tak światłych obateli jaśnie panującej. Spuście ciśnienie. Nie to jest problemem. Wam coś pasuje, tak wogle, c`nie? Wszystko syf, dziadostwo, nieroby, złodzieje. Witamy chłopów w sensie i"intelektualnym". Tacy rozwalili Sejm 4-letni i inne " male" rzeczy dla RP. Jakbyście nie rozumieli: takie akcje są po to, aby wzmacniać wolność słowa - Waszą, przede wszystkim! i jakie ksywki, matulu z dziadów. Co Wam odpowiada? Jakie wydarzenie się udało na świecie? Stworzenie świata? Wynalezieni ognia? A może jabłka? Czy też wszystko szuje, komuchy, liberały, anty i proaboracja, plus i minus lgbt. Pasuje Wam coś? Dajcie znać.
2020-05-19 14:20:35
kowolika@wp.pl: Fajny rap, bezpretensjonalny, z poczuciem humoru, "oprawa" na 6!
2020-05-19 14:49:28
M53: Ej Wy! tam na początku komentarzy! Tak, Wy dwaj wiecznie niezadowoleni, krytykanci wszystkich i wszystkiego. Głębokie wyrazy współczucia dla Was i Waszych nadętych , ponurackich komentarzy. Joł! Joł! Eche…eche…lecimy Rainman, tom lem, dwaj faceci, komentują tu jak leci, wszystkim mają wszystko za złe, widzą w oczach innych drzazgę, lecz wysiłek ich niewielki, bo nie widzą przecież belki w oczach…. swych…. Ciągle tutaj komentują, bezpodstawnie krytykują, czasem błysną nikłą wiedzą, ale inni im powiedzą, że to siwy…. dym…. Zaraz się tu pozlatują, do „kieszeni mi naplują”, patrząc na mnie prosto „z góry”, ostrząc zęby i pazury, pisząc dalej swoje bzdury, nie zajarzą, że są gorsi niż ostry cień….. mgły….
2020-05-19 15:04:31
pogromca ciemnoty: Słuchając tego gatunku muzycznego przed oczami od razu stają mi posklejane BMWice bądź Audice z łysymi cwelami za kierownicą uważających się za mistszuf dróg. A tak z innej beczki, to hicior jest tylko jeden: https://youtu.be/o9LzNtpjhV0
2020-05-19 15:14:25
mannini: Pogromca masz bardzo błędna wizje hip-hopu
2020-05-19 15:19:04
perykles: #pogromca - to nie ten gatunek, ała...wiedza, przepraszam, brak elementarnej wiedzy boli...Ale, podobno w nowej "Trujce" szukają talentów! Powożenia! Joł, brada!
2020-05-19 15:27:52
pogromca ciemnoty: Chyba nie. Jeszcze nie słyszałem, żeby z tej marki samochodu wydobywała się inna, złożona muzyka niż hiphopek.
2020-05-19 15:34:00
pogromca ciemnoty: Domyślam się, że panowie mannini i Perykles są miłośnikami owych samochodów i... muzyczki która określa ich jestestwo.
2020-05-19 15:45:11
tom lem: ... BRAWO!!! M53: marnujesz się, jeszcze "zapodaj" koniecznie swojego bita i będzie całkiem OK, oczywiści jeśli Cię jara taka klepana muza. Tak na poważnie, to nie licz na pierwsze miejsce w radiowej "Trójce", ten przekręt pozostanie zgraną płytą.
2020-05-19 15:59:22
jasper: Brawo pani burmistrz i pan Korcz. Wprawdzie rap nie jest moja bajka (mozliwe na wiek, bo w moich czasach sluchalo sie Led Zeppelin, Black Sabat, Deep Purple czy Uriah Heep), istotny jest szczytny cel! Wazne jednak, ze mlodzi ludzie poprzez swoja muzyke, moga cos zmienic w tej zasciankowej Polsce.
2020-05-19 16:47:38
krzysztof.nm: trzeba mieć do kwadratu s p i s i a ł y łeb żeby hejtować jedynie z powodu polityki coś, co jest częścią ogólnopolskiej akcji po wszystkich stronach polityki - no ale o tym w zasadzie stali tu bywalcy wiedzą, więc dodam tylko, że czekam na nominacje dla tercetu egzotycznego Kopeć-Kawulok-Kałuża
2020-05-19 17:07:28
tom lem: ...niektórym najwyraźniej do kwadratu mało, gdy ich łeb sześcienny oscyluje pomiędzy nickami ;-))
2020-05-19 17:16:43
M53: Tom lem swoimi komentarzami tylko potwierdziłeś swą marność nad marnościami. Po takim gościu, jak Ty można było spodziewać się więcej poczucia humoru i luzu. Dalej jesteś nabzdyczony i rozindyczony. Panowie- można nie lubić rapu, ale akcja jest szczytna i daje rezultaty. Tu nie chodzi o ocenę rapu, jako muzyki, a o to, że mnóstwo ludzi włączyło się do akcji i zaśpiewało, jak umiało. A tak nawiasem, to rapowanie wcale nie jest łatwe. A może Wy nagracie swój rapowy kawałek w ramach akcji i pochwalicie się tutaj?
2020-05-19 17:23:18
politykier: pogromca ciemnoty = jasper = KRZYSIO+ // Jak ten coś napisze, to za TRZECH:D To ci dopiero TERCET:D Może na twoje życzenie M53 również coś Tobie "zapieje"... Jak prawdziwy KUREK NA WIETRZE;D
2020-05-19 18:00:43
donekT: ... Dla jasności obrazu międzypartyjne spory w Polsce, wbrew pozorom są często inicjowane właśnie NIE przez poszczególne "dominujące" partie, ale przez środowiska SKRAJNEJ LEWICY (LEWACTWA)... Nie zapominajmy, kto rozpoczął AFERĘ RYWINA, która doprowadziła do "WYBIÓRCZYCH" rządów PO-PiSu, DESTRUKCYJNYCH dla PAŃSTWA. To SKRAJNA LEWICA (LEWACTWO) w swym permisywizmie moralnym nadaje KIERUNEK i TON DEBACIE PUBLICZNEJ W POLSCE. Takie wydarzenia, jak zaprezentowane w artykule, powinny służyć BUDOWANIU JEDNOŚCI NARODOWEJ, ponad podziałami, dlatego GRATULACJE dla polityków samorządowych, iż potrafią WSPÓLNIE DZIAŁAĆ!
2020-05-19 18:10:39
tom lem: M53: czasami burmistrz musi inaczej się udusi //https://youtu.be/u7DHRfxO35I?t=45// osobiście potrafię lepiej, nawet od Jerzego Stuhra ;-))) ale rozumie że to w ramach alternatywy do Siepomaga.pl, dla tych bardziej "dotkniętych" (oczywiście finansowo przez wirusa).
2020-05-19 18:44:09
jasper: Do donkow, bronkow, politykierow, tom limow - w ostrym cieniu mgly, wasz bol jest lepszy niz moj ...?
2020-05-19 18:50:40
tom lem: jasper-Q: twojego bólu omglenia nic nie przebije, nawet rap burmistrzów ;-)))
2020-05-19 20:30:42
krzysztof.nm: no ale skoro o lansie było, to nałogowi łykacze propagandowego PiS-owskiego g^ówna na pewno pamiętają premiera witającego na lotnisku największy samolot świata z maseczkami z Chin - to był chyba jedyny na świecie przypadek tak wulgarnego i bezczelnego lansu polityka przy okazji epidemii, a dziś już wiemy, że maseczki choc kosztowały miliony były lewe i do kitu, zarobił na tym szwindlu kolega Szumowskiego i jego brat, CBA przymknęło jak zwykle oczy na PiS-owski przekręt, i tak oto z lansu zrobiła się w oka mgnieniu śmierdząca breja - wygląda na to, że niebywały talent kaczyńskiego do zamieniania wszystkiego czego się tknie w g^ówno rozlał się na jego bmw przydupasów
2020-05-19 20:48:14
Pogromca pogromców i cwaniaczków: No patrzcie największy hejter pisze "...żeby hejtować jedynie z powodu polityki..." Ty gościu nie masz do nikogo i niczego szacunku. Jaracie się jakimś utworem, który jest zupełnie cienki muzycznie. Bum cyk cyk...bum cyk cyk...to ma być przebój? Za pół roku nikt tego nie będzie pamiętał. Im szybciej, tym lepiej. Idol buntu przeciwko komunistom i sprzedajnym elytom został ich pupilkiem i pieskiem. Niedobrze mi się robi, kto jak kto ale Kazik?. Niedawno też idol buntu Kukiz się sprzedał. Tak patrząc to pozostał tylko Muniek Staszczyk który nigdy się nie sprzedał. Szacun Muniek, masz klasę w porównaniu do Kazika i Kukiza. Trudno to zrozumieć, Kazik legenda, ma kasę, jest facetem którego kochają miliony zwykłych ludzi, a sprzedaje się byłym komunistom i elytom medialnym. Smutne to wszystko
2020-05-19 20:57:07
donekT: krzysiu+ ChRL akcją objęło większą ilość państwa i zdarzało się, że przywódcy brali udział w procedurze przyjęcia... W niektórych państwach, zwłaszcza tam, gdzie ChRL chce przenieść produkcję, Chińczycy przystąpili nawet do budowy szpitali lub takowe inwestycje zapowiedzieli.
2020-05-19 21:04:34
Andrzej Dupa: Pogromca dobrze piszesz, bardzo dobrze, aż miło się czyta - a słyszałeś, że Kazik nie dość, że się sprzedał, to jeszcze z tego przychodu ze sprzedaży zapłacił Niedźwieckiemu kupe kasy za to żeby go wrzucił na pierwsze miejsce na tej liście? nie słyszałeś? no to spadaj, pisiaku z eSBecką kindersztubą
2020-05-19 21:07:38
tom lem: ...powinno być raczej " i tak oto z lansu zrobiła się w oka mgnieniu śmierdząca brejza" dalej to już w uchu pozostanie tylko " Bum cyk cyk...bum cyk cyk..." ;-)))
2020-05-19 21:13:28
tom lem: ... schneller, schneller :-)))
2020-05-19 21:22:06
politykier: ... ze specjalną dedykacją dla krzysia+ // https://www.youtube.com/watch?v=u9Dg-g7t2l4 // Mamy nadzieję, że nie zapomniałeś...
2020-05-19 22:22:05
jasper: Jaki bedzie nastepny hit Kazika? "Twoj nos jest dluzszy niz moj"? Juz wiadomo, dlaczego PiSowcy tak nienawidza wolnych mediow !
2020-05-19 22:28:33
tom lem: ... jeśli, to "Twój nos jest krzywszy niż mój" gdy media już mylą się z sądami ;-)))
2020-05-19 22:29:21
jasper: https://m.youtube.com/watch?v=v3s02OYYTRY - dedykacja dla politykiera, piosenka Kukiza :)
2020-05-19 22:36:49
doler: Akcja na 5 to fakt. Ale to zatracilo już swoj smak i oryginalność. Teraz to wydaje mi sie wszyscy robia do srandy, a Hela zrobiła to ja też se walne. Wiec hoty nagrywaja juz lakiernicy, rolnicy, , kierowcy, lekarze i to co mnie najbardziej brzydzi politycy. Po prostu każdy z talentem czy bez. Pan Burmistrzyni i Pan Burmistrz niestety wyciągnęli sie w ta paranoję. Tekst spoko naprawdę, lansik, luz and cool. Ale wolałbym jak by Pani G. zajęła sie zarzadzaniem czyli to co widze jej wychodzi, bo ogarnia kobiecina lepiej niż poprzednik. Niech muzyk zajmuje sie graniem, polityk kłamstwami, urzednik swą służba i wsio bedzie po staremu jak ma byc. Kilku moich ulubionych artystów zrobiło hota i z szacunku do tego co robią wplacilem na akcje ze wzgledu na nich. Bo robia dobra muzykę, która slucha sie z rozkoszą. Czy takie wykony daja przyjemność..raczej usmiech na twarzy.
2020-05-19 22:37:38
politykier: krzysio+ jasper-Q Kazik opracuje pewnie coś pod Twój gust, może na temat S&M, coś na kształt E.T. lub Te Amo pewnej Barbadoski...
2020-05-19 22:38:48
pogromca ciemnoty: Pytanie w sam raz do kato-prawactwa: https://youtu.be/9itfEdJG7ig
2020-05-19 22:56:59
nauczyciel: Nauczyciele szkół podstawowych z Gminy Cieszyn proponują, aby Pani Burmistrz nominowała do rapowania szefa cieszyńskiego CUW-u i wspólnie z nim zarapowała coś dla nauczycieli odnośnie wynagrodzeń za dodatkowe godzin ponadwymiarowe spędzone na nauczaniu zdalnym.... Pierwszy wers nowej zwrotki mógłby brzmieć następująco: Entliczek pentliczek dostaniecie guziczek...
2020-05-20 09:03:43
Wiederholec: Pani Staszkiewicz lepiej śpiewa niż rządzi.
2020-05-20 09:49:46
per: wywaliło mi żenadometr. Sołtysowa niech weźmie się za robotę
2020-05-20 10:07:57
tom lem: ...dajcie spokój Pani Sołtys, gdy otworzy przedszkola zamiast rapować zacznie pajacować , oczywiście ku ucieszy maluchów, to też jej przyszli wyborcy ;-))) czego się nie robi dla znajomych z fb
2020-05-20 11:43:20
wyśmienity cwaniaczek: a czemu nikt faroży nie nominuje ??? majom parę mikrofonów, rymują co niedziela, nawijają o kasie ,nawet oryginalny podkład by organista "zaskreczował" ...........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: