Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Startuje XXVII edycja „Viva il canto”

W dniach od 27 do 29 września 2018 odbędzie się w Cieszynie Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto”.

„Viva il canto” to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej organizowany w Cieszynie od roku 1992.  Już w czwartek 27 września "Viva il canto" zainauguruje Msza Polska wg ks. Twardowskiego z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego. W drugim dniu natomiast opera komiczna Wolfganga Amadeusza Mozarta "Wesele Figara" w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie. 29 września Koncert galowy "Muzyka Cieszy(n) " z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz solistów zwieńczy tegoroczny Festiwal.

Program XXVII edycji „Viva il canto”:

MSZA POLSKA WEDŁUG KS. TWARDOWSKIEGO

Koncert realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Kościół Jezusowy w Cieszynie, czwartek 27 września 2018r., godz. 19.30; Cena biletu: 20 zł

Wykonawcy: Sądecka Orkiestra Kameralna, sekstet wokalny proMODERN w składzie: Joanna Lalek – sopran, Ewa Puchalska – sopran, Ewelina Rzezińska – mezzosopran, Andrzej Marusiak – tenor, Krzysztof Chalimoniuk – baryton, Piotr Pieron – bas oraz: Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, Leszek Mieczkowski – dyrygent, [Krzysztof Kolberger] – głos narratora (nagrany w roku 1998)

„Msza Polska” to zręczne połączenie muzyki klasycznej i poezji śpiewanej. W treści i gatunku nawiązuje do spuścizny mszy koncertowej, ale nie jest to forma użytkowa – wielokrotnie teksty poezji zastępują kluczowe teksty liturgiczne używane podczas mszy katolickiej. Tak jest na przykład w Credo, gdzie tekst wyznania wiary został w całości zastąpiony najważniejszym bodaj wierszem księdza Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi”. Wszystkie te zabiegi konstrukcyjne i koncepcyjne były konsultowane przez Hadriana Filipa Tabęckiego z księdzem Twardowskim na etapie tworzenia, jak i po premierze.

WOLFGANG AMADEUSZ MOZART, WESELE FIGARA,

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, piątek 28 września 2018r., godz. 18.00.

Ceny biletów: 20 zł, 30 zł, 45 zł, 60 zł

Wykonawcy: artyści Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie

Orkiestra, Chór i Soliści Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie przedstawiają Państwu cieszącą się niezwykłą popularnością operę komiczną Mozarta - Wesele Figara. Dzieło, które od ponad dwustu lat jest obecne w repertuarze teatrów operowych całego świata, zachwyca doskonałością formy i lekkością muzycznych przebiegów.

KONCERT GALOWY MUZYKA CIESZY(N)

Koncert realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, sobota 29 września 2018r., godz. 18.00.

Ceny biletów: 50 zł, 35 zł, 20 zł, 10 zł

Wykonawcy: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, soliści : Natalia Zabrzeska – sopran, Roksana Wardenga – mezzosopran, Rafał Bartmiński – tenor, Wacław Wacławiak – baryton, Grzegorz Szostak – bas, dyrygent: mjr SG Leszek Mieczkowski

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej i znakomici wokaliści wystąpią w koncercie galowym, w dwuczęściowym programie składającym się z przebojów polskiej muzyki operowej i popularnej oraz utworów klasycznych i rozrywkowych kompozytorów europejskich.

 

red./mat.pras.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: Elżbieta Sikorska

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-26 21:38:30
marian1951: Koncert w czwartek o godz.19.30 to konkretnie gdzie? W kościele Jezusowym czy św.Marii Magdaleny ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: