Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Startuje skoczowski Festiwal filmów przewrotnych

W okresie wakacyjnym skoczowskie Miejskie Centrum Kultury „Integrator” zaprosiło miłośników filmu na trzy pokazy w ramach kina plenerowego na Górnym Borze. Wieczory zrobiły się już chłodne i szybciej zapada zmrok więc w dniach 27-29 września MCK zaprasza miłośników dobrego filmu na 12 edycję Festiwalu Filmów Przewrotnych do skoczowskiego „Teatru Elektrycznego”.

- Repertuar przeglądu filmowego jest różnorodny i utrzymany na wysokim poziomie. W tym roku główny temat festiwalu został poszerzony m.in. o rozważania o roli biografii jako materii twórczej, związkach sceny muzycznej i filmu, roli dokumentu i relacji w filmie itd. Podczas tegorocznej edycji w repertuarze znajdą coś dla siebie zarówno koneserzy kina przewrotnego, ambitnego, trudnego, kontrowersyjnego, czy takiego, które wymyka się definicjom i klasyfikacjom gatunkowym, jak i zwolennicy łączenia filmu z muzycznym światem biografii gwiazd muzyki i popkultury! Na fanów muzyki i kina czekają m.in. spotkania z Lady Gagą („Narodziny gwiazdy”), Amy Winehouse („Amy”), czy grupą Queen („Bohamian Rhapsody”) – dowiadujemy się od organizatorów festiwalu. 

Każda edycja Festiwalu jest też okazją do rozmów o roli przeglądów filmowych dla danej społeczności i wagi ich organizowania. Dlatego też podczas uroczystego otwarcia widzowie będą mieli okazję spotkać się z dyrektor Przeglądu Filmowego „Kino na granicy” – Jolantą Dygoś.

 

PROGRAM XIII edycji Festiwalu Filmów Przewrotnych

PIĄTEK – 27.09.2019:

OTWARCIE FESTIWALU
16.00 – Rozmowa z Jolantą Dygoś – dyrektorką Przeglądu Filmowego „Kino na Granicy”
17.00 – projekcja filmu: "PARASITE" – napisy, reż. Joon-ho Bong, dramat, Korea Pd., 2019, 131 min. 

18.45 – przerwa na kawę
19.00 – projekcja filmu: "LATO” – napisy, reż. Kiriłł Sieriebriennikow, biograficzny, dramat, muzyczny,  Francja, Rosja, 2018, 126 min.

SOBOTA – 28.09.19
17.00 – koncert "ALLSKAPONES”, Republika Czeska
18.30 – przerwa na kawę
19.00 – PRZEWROTNIE, czyli o co chodzi….? – projekcja czarnej komedii omyłek braci Coen z 1998 roku O DUŻYM LEBOWSKIM, 117 min.
21.00 – przerwa na kawę
21.15 – PRZEWROTNIE, czyli o co chodzi?  – "odlotowi cyrkowcy" MONTY PYTHONA szukają SENSU ŻYCIA – napisy, 1983, 107 min.  

NIEDZIELA – 29.09.2019
15.00 – projekcja filmu: "AMY" – napisy, reż. Asif Kapadia, biograficzny, dokumentalny, muzyczny, USA, Wielka Brytania, 2015, 127 min.17.15 – przerwa na kawę
17.30 – projekcja filmu: "BOHEMIAN RHAPSODY" – napisy, reż. Bryan Singer, biograficzny, dramat muzyczny, USA, Wielka Brytania, 2018, 134 min.
19.45 – przerwa na kawę
20.00 – projekcja filmu: "NARODZINY GWIAZDY" – napisy, reż. Bradley Cooper, dramat, muzyczny, USA, 2018,  135 min.

Atutem trzydniowego spotkania  z filmami i muzyką w Skoczowie jest niewątpliwie przystępna cena karnetów! Za trzech dni uczty kinowej, w czasie której zobaczymy aż siedem filmów oraz koncert na żywo możemy zapłacić jedyne 55 złotych, a więc równowartość dwóch biletów w dużych sieciach kinowych! ZAPRASZAMY!

 

AK, mat. Org.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: