Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Startuje Festiwal Koncerty Wyższobramskie

Koncerty Wyższobramskie to festiwal, który organizowany jest od 2018r. w Kościele Jezusowym w Cieszynie. Obecnie jest jednym z najważniejszych punktów na muzycznej mapie Śląska Cieszyńskiego.

Podczas wakacyjnych koncertów mają miejsce mistrzowskie wykonania, a obecność wybitnych wirtuozów podnosi rangę wydarzenia na poziom światowy. Wydarzenie daje również możliwość zaprezentowania się młodym artystom, zwłaszcza w kameralnych produkcjach.

Podczas koncertów prezentowane są najbardziej wartościowe utwory od baroku, aż po współczesność. Wszyscy soliści zawsze podkreślali, iż gra na odrestaurowanych organach Kościoła Jezusowego jest niezwykłym źródłem inspiracji, w związku z czym artyści często sięgają do formy, jaką jest improwizacja. Melomani chętnie wracają na koncerty festiwalowe, ponieważ mogą liczyć na niezwykłe wykonania i nieoczekiwane emocje za sprawą wirtuozerskich improwizacji. Jednakże Koncerty Wyższobramskie to nie tylko możliwość delektowania się utworami klasycznymi, ale również i rozrywkowymi. Jeden z koncertów nosi nazwę „Organy inaczej” i jest poświęcony prezentacjom popularnych przebojów muzyki filmowej.
Każde spotkanie muzyczne jest wyjątkowym przeżyciem, prawdziwą okazją kontemplowania muzyki i dzielenia się nią.

Doskonała akustyka, światowi wykonawcy oraz życzliwa publiczność to gwarancja niezapomnianych impresji podczas festiwalu Koncerty Wyższobramskie w Kościele Jezusowym, w Cieszynie. Na koncerty wstęp wolny.

W tym roku wystąpią 7.07.24 Krzysztof Urbaniak - organy; 21.07.24 Piotr Bywalec - organy oraz Karol Onderko – trąbka; 4.08.24 Michał Botor – Organy inaczej; 18.08.24 – Michał Duźniak.

Komitet organizacyjny festiwalu: ks. proboszcz Marcin Brzóska, Marcin Gabryś, Wojciech Wantulok dyr. artystyczny, Piotr Sikora, Joanna Lazar-Chmielowska, Dariusz Chmielowski.

Red./mat. pras.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: