Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Startują matury!

Dziś (04.05) rozpoczęły się egzaminy maturalne 2021. W tym roku wszystko przebiega planowo – mimo pandemii matury nie zostały przełożone. Jedyną różnicą jest zakres matur – w tym roku egzamin dojrzałości ma być łatwiejszy.

Dziś (04.05) punktualnie o 9:00 uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka polskiego. W kolejnych dniach czeka ich matematyka i język angielski. W kolejnym tygodniu maturzyści będą zmagać z rozszerzoną matematyką i językiem polskim, a także z biologią, wiedzą o społeczeństwie, innymi językami obcymi, chemią i geografią.

Matury odbywają się planowo, jednak mają być łatwiejsze – m.in. podstawa z matematyki nie będzie obejmować funkcji i graniastosłupów, uczniowie nie muszą również obawiać się pytań o bryły obrotowe czy części pytań dotyczących ostrosłupów. Łatwiej będzie również w przypadku języków – ojczystego i obcego. W 2021 roku zrezygnowano z części ustnej, która dotąd była wymagana.

Łatwiejsza matura to większe zainteresowanie - Liczba zainteresowanych powtórnym podejściem do matury wzrosła tu dwukrotnie. Powód? Tegoroczne ułatwienia. Podobne spostrzeżenia mają pracownicy Okręgowej Komisji w Jaworznie, która jest odpowiedzialna za organizacje egzaminów na terenie woj. śląskiego. Tutaj słychać, że rekordy popularności bije matematyka – mówiła w lutym kierowniczka wydziału matur w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.

Maturzystą życzymy powodzenia, połamania piór życzą również lokalne władze samorządowe - zmierzycie się z najważniejszym egzaminem w swoim życiu, z egzaminem dojrzałości, który jest znakomitym wstępem w dorosłe życie. Niechaj Matura będzie spełnieniem Waszych marzeń i ambicji życiowych. Wraz z Janina Żagan Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego życzymy Wam wspaniałych wyników i wiary we własne siły oraz tradycyjnego "Połamania Pióra" – napisał w mediach społecznościowych Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-05-04 09:49:58
alouette: Maturzystom!
2021-05-04 10:40:13
gocha72: Matury bez kwitnących kasztanów:(
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: