Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Starsi Panowie i Tosca

Czwarty dzień XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Wokalnej VIVA IL CANTO 2011 odbędzie się pod znakiem piosenek duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, czyli Kabaretu Starszych Panów. Dziś wieczorem (31.08.11) odbędzie się koncert niezapomnianych piosenek duetu w nowych aranżacjach. Jutro z kolei, w piąty dzień Festiwalu, w cieszyńskim kinie Piast zostanie wyświetlona jedna z najbardziej znanych i najbardziej lubianych oper - "Tosca" G. Pucciniego.

Kabaret Starszych Panów to legenda polskiej sceny rozrywkowej i telewizji lat 50. i 60: - To będzie wieczór wzruszeń i oczarowań. Po pierwsze z powodu tekstów Przybory, a po drugie dzięki głosowi jednej z najciekawszych młodych wokalistek jazzowych – Beaty Przybytek. Artystce będą towarzyszyć fantastyczni instrumentaliści – gitarzysta Tomasz Spaliński oraz saksofonista i flecista Marcin Żupański. W programie koncertu znalazły się słynne piosenki Starszych Panów – m.in. „Bo we mnie jest sex” czy „Piosenka jest dobra na wszystko”, ale też te mniej znane jak „Trudniej być wierną w sobotę” - informują Organizatorzy Festiwalu.

1 dzień września będzie natomiast ważnym wydarzeniem dla melomanów i miłośników opery: - Zapraszamy na pierwszy w regionie pokaz spektaklu, który rejestrowały i prezentowały w kilkudziesięciu miastach świata kamery nowojorskiej MET. „Tosca” Giacomo Pucciniego to najsłynniejszy operowy melodramat wszechczasów, nazywany przez reżyserów i filmowców również najbardziej filmową operą w historii. Specjalnie z okazji 20 urodzin festiwalu spektakl będzie można zobaczyć w cieszyńskim Kinie Piast - podają Organizatorzy.

„Tosca” otwierała dwa lata temu sezon w nowojorskiej Metropolitan Opera. Zachwyciła publiczność zarówno inscenizacją, scenografią oraz kostiumami trzykrotnej laureatki Oscara Mileny Canonero (m.in. za "Rydwany ognia" i "Marię Antoninę"). Rolę tytułową zaśpiewała Karita Mattila – znakomita fińska sopranistka. Towarzyszyli jej charyzmatyczny argentyński tenor Marcello Álvarez oraz gruziński baryton George Gagnidze, o którego roli Scarpia prasa pisała: „gwałtowny”, „wspaniały”, „wybitny”. Za pulpitem dyrygenta stanął Joseph Colaneri.

W przerwach spektaklu kamery zabierają widzów w niezapomnianą wędrówkę po wnętrzach i kulisach słynnej MET. Podglądają artystów, schodzących ze sceny, podążają za nimi do garderoby i śledzą każdy ruch imponującej ekipy technicznej teatru.


środa /31.08.2011/godz.19.00/
Sala Koncertowa PSM im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie
Jak dawniej, tak i dzisiaj…
Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory

Beata Przybytek śpiew
Tomasz Spaliński gitara
Marcin Żupański saksofon, flet

Cena biletu: 20 zł


czwartek /01.09.2011/godz. 21.15/
Kino „Piast” w Cieszynie
G. Puccini
„Tosca”

Cena biletu: 10 zł

Sczegóły na stronie Festiwalu.

Portal OX.PL jest patronem medialnym Festiwalu.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: