Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Starostwo zgłosiło się po pieniądze na remont dróg

Fatalny stan drogi Wisła-Malinka-Salmopol wymusił na staroście złożenie wniosku o dotację w trybie awaryjnym na jej remont. Starosta wystąpił z wnioskiem do Zarządu Województwa Śląskiego.
Zgodnie z umową powiat odpowiada za letnie i zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich. Jak się jednak okazuje środki, które na ten cel przeznacza województwo są zbyt małe. – Sprawdzałem jak sytuacja wygląda na trasie z Malinki do Szczyrk. Rzeczywiście stan drogi wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Liczę na to, iż Zarząd Województwa dostrzeże również konieczność przeprowadzenia kompleksowego remontu nawierzchni tej drogi i znajdzie na ten cel środki – mówi Czesław Gluza starosta cieszyński. 
Ważną kwestią jest również modernizacja drogi wojewódzkiej na odcinku Wisła-Kubalonka-Istebna. - Droga ta stanowi ważny element w sieci dróg na terenie powiatu cieszyńskiego i jej przebudowa jest oczekiwana zarówno przez władze samorządowe, mieszkańców jak i turystów tak chętnie odwiedzających miejscowości górskie - dodaje starosta.
Wszystkie rozpoczną się dopiero wówczas, gdy wystąpią odpowiednie warunki atmosferyczne.

Zdj.: Liczę na to, iż Zarząd Województwa dostrzeże konieczność przeprowadzenia kompleksowego remontu nawierzchni drogi - podkreśla Czesław Gluza, starosta cieszyński.


(zac)

 

źródło: Starostwo Powiatowe
dodał: AC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: