Piłka w regionie. Grała IV liga i Puchar Polski

Środa (28 sierpnia) przyniosła w naszym regionie dwa spotkania piłkarskie - szóstej kolejki IV ligi oraz jedno Pucharu Polski Podokręgu Skoczów.

IV Liga

Kuźnia Ustroń w ramach szóstej serii gier zaliczyła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo! Zawodnicy trenera Karola Sieńskiego pojechali na mecz do Wodzisławia Śląskiego, gdzie pokonali tamtejszą Odrę 2:1. Ustronianie na prowadzenie wyszli w 75 minucie i mimo, że niedługo później rywale wyrównali, to szala zwycięstwa przechyliła się na stronę przyjezdnych w 84 minucie. Autorem obu goli był Kamil Szlufarski, wprowadzony na boisko po przerwie.

Dzięki zdobytym trzem punktom Kuźnia przesunęła się na piąte miejsce w tabeli, traci trzy punkty do liderujących rezerw Rakowa Częstochowa (które mają jeden mecz mniej).

Puchar Polski Podokręg Skoczów

Wisła Strumień pokonała na wyjeździe Victorię Hażlach 2:1 i to gracze ze Strumienia znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn Pucharu Polski Podokręgu Skoczów. Za tydzień zmierzą się u siebie z Błyskawicą Drogomyśl.