Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Starosta apeluje: zostańcie w domach

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński zaapelował do mieszkańców naszego powiatu.

Szanowni Państwo!

W powiecie cieszyńskim, podobnie jak w całej Polsce, obecnie walczymy z realnym zagrożeniem epidemiologicznym. Wprowadzone ograniczenia i restrykcje bardzo mocno wpłynęły na nasze codzienne życie, dały się we znaki. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest nam wszystkim łatwo! Mam świadomość, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by walczyć oraz wygrać z tą paskudną epidemią. Pamiętajmy, że problem pandemii dotyczy każdego z nas! Tylko razem, ponad wszelkimi podziałami, przezwyciężymy olbrzymie trudności związane z realnym zagrożeniem oraz samym zwalczaniem COVID-19. Doskonale już wiemy, że każdy z nas może paść ofiarą koronawirusa. Ten bezsporny fakt bardzo mocno nas doświadczył, a przez to również połączył!

Jeżeli macie taką możliwość, pozostańcie w domu! Proszę Was o zachowanie zdrowego rozsądku i spokoju!

Przekazuję, że wszystkie służby medyczne i mundurowe, jak również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, które są przewidziane do walki z koronawirusem, cały czas pracują i monitorują aktualną sytuację w powiecie cieszyńskim. Prowadzimy również działania profilaktyczne oraz prewencyjne. Na bieżąco Państwa informuję o naszych kolejnych inicjatywach przez stronę internetową Powiatu Cieszyńskiego oraz media społecznościowe. Zachęcam do ich śledzenia!

Zapewniam o tym, że wraz z wszystkimi pracownikami Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz z wszystkimi kierownikami podległych jednostek cały czas monitorujemy obecną sytuację.

W związku z realnym zagrożeniem koronawirusem Starostwo Powiatowe w Cieszynie pracuje w ograniczonym zakresie, ograniczono także bezpośrednią obsługę klientów.

Przypominam, że możecie wysłać wniosek lub pismo pocztą tradycyjną, e-mailem lub skontaktować się telefonicznie. Dotyczy to również Wydziału Komunikacji. Nadal istnieje możliwość m.in. przerejestrowania samochodu, dochowując terminu poprzez złożenie pisma lub wniosku na parterze w Kancelarii Ogólnej w obu budynkach cieszyńskiego Starostwa, znajdujących się przy ul. Szerokiej 13 oraz Bobreckiej 29.

Bieżące informacje związane z sytuacją epidemiologiczną w powiecie cieszyńskim są publikowane na stronie internetowej www.powiat.cieszyn.pl oraz w mediach społecznościowych Powiatu Cieszyńskiego https://www.facebook.com/powiat.cieszynski/

Informacje dotyczące pracy naszego Starostwa oraz podległych Jednostek Powiatu Cieszyńskiego w okresie występowania realnego zagrożenia COVID-19 są zamieszczane na stronie internetowej: www.powiat.cieszyn.pl, dlatego zapraszam do jej codziennego śledzenia!

Zapewniam Państwa w imieniu Władz Samorządu Powiatu Cieszyńskiego, że nikt nie pozostanie bez pomocy, jeżeli takowej będzie potrzebował. To obecnie nasz najważniejszy priorytet!

Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali nam swoją pomoc, wsparcie oraz zaangażowali się w zwalczanie zagrożenia epidemiologicznego!

Na koniec tego listu, jeszcze raz bardzo Was, Drodzy Mieszkańcy, proszę, abyście w miarę swoich możliwości, pozostali w domach i przestrzegali wszelkich wydawanych zaleceń, w szczególności epidemiologicznych.

Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-20 15:53:26
doler: A jakie to ma znaczenie. Przeciez i tak nie robia testów i nakladaja kwarantanny. W samym powieci może być z paredziesiat pareset osob juz chorych.
2020-03-21 00:59:23
malio: dodatkowo powinni zamknąć wszystkie sklepy inne niż spożywcze bez względu na typ oferowanych usług i wielkość... a spożywki maksymalnie chronić odgórnymi "ostrymi" zasadami bezpieczeństwa...
2020-03-21 09:43:15
mieszkancy: Panie starosta !! zapraszamy do zakładów pracy :) tutaj dzionek leci jak zawsze u nas nie ma koronowirusa . My klasa najniższa społeczna jesteśmy zerem, mięsem armatnim. Urzędasy budżetówka w domach, a reszta niech jedzie dalej z tym koksem. Wyście widzieli wirusa. Teraz właśnie jest pokazane gdzie jest miejsce zwykłego Kowalskiego. Żygać się chce jak się na to wszystko patrzy . Dzieci w domach , a rodzice napierają w firmach bo co mają zrobić ?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: