Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

„Stara zasada, nie jedź jak pijesz”

„Jeden kielich, jedno piwo, jedno pół litra. Kilka dni później tylko modlitwa za ludzi których być może zabijesz. Stara zasada ziomuś nie jedź jak pijesz” – raper z Kończyc Wielkich, w swoim nowym kawałku, porusza temat pijanych kierowców. Rapuje ku przestrodze, bo jak podkreśla jazda po alkoholu to odwieczna zmora dróg na całym świecie.

Niedawno do internetu trafił kolejny utwór rapera z Kończyc Wielkich Przemysława Gazurka, znanego jako PE.EL. Tym razem rapuje o pijanych kierowcach. Jak przyznaje w rozmowie z naszą redakcją to odwieczna zmora dróg na całym świecie. Temat rzeka. Ten kawałek to spojrzenie na problem z różnych perspektyw w mojej interpretacji.

PE.EL współpracuje z Gminą Hażlach. Jeden z jego kawałków „Jestem stela” promuje właśnie Gminę Hażlach. Na swoim koncie ma również utwór „Nie daj mu zwątpić” o porzuconych przez ludzi zwierzętach. Realizując projekt wspólnie z Gminą muszę sięgać po tematy ważne, dotyczące całej społeczności. Tworzę numer o czymś, czego posłuchają ludzie, którzy na co dzień nie słuchaną rapu. Jeśli ktoś nie słucha rapu lub innych moich rzeczy, to zna tylko te 3 kawałki przy współpracy z Wójtem. Poruszam "ciężkie" tematy by zainteresować. Być może kolejny utwór będzie weselszy – przyznaje PE.EL.

Rap może edukować, choć jak podkreśla Gazurek wszystko zależy od słuchacza, jak odbierze przekaz zawarty w tekstach. „Nigdy nie myślałem o tym w ten sposób” może pomyśleć słuchacz. Dla mnie ważne jest żeby, kawałek tego typu pobudzał do refleksji. Wzbudzał emocje, wywoływał dyskusję. Może ktoś słuchając tego, będzie odbierał to jako przesłanie dla niego, kolegi lub bliskiej osoby i to w pewien sposób zaowocuje – tłumaczy PE.EL.

Jak przyznaje Przemysław Gazurek rapować można o wszystkim, ważne by przedstawić to w ciekawy sposób. O czym będzie kolejna własna produkcja na razie nie zdradza, choć pomysłów ma sporo. Kolejnego utworu promującego Gminę Hażlach nie planuje. Na tym jednak z pewnością nie koniec współpracy rapera z Wójtem i Gminnym Ośrodkiem Kultury. Na razie nie mam pomysłu na kolejny kawałek z Gminą, ale sądzę, że nie będzie problemu z tematem, jeśli tylko dojdzie do dalszej współpracy – podkreśla Gazurek.

 

Pisaliśmy:

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-11 19:13:09
bronek91: Oto przykład jaki gorzała i wszelkiego rodzaju legalne i nielegalne środki odurzające generują przemysł. Z czego raperzy braliby zajawke? Jak kultura ludzi ulicy wyglądałaby bez tych używek? Steven Ruciman stwierdził, iż gorzała została rozpowszechniona w okresie krucjat w celu obniżenia morale wojsk walczących z Arabami. Najwyższa pora wrócić do normalności…
2018-09-12 06:09:14
hanbes: "Piłeś ?! Nie jedź ! - Nie piłeś ?! Wypij !!! Wars wita Was ! " Pamiętacie Wały Jagielońskie i Rudiego..?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją