Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Stalownicy wzmocnili bramkę!

Nie mogliśmy się spodziewać innej decyzji po działaczach mistrza Czech, którzy w listopadzie rozwiązali umowę z podstawowym bramkarzem, Patrikiem Bartosakiem. Trzyniec głosi posiłki do bramki, zatrudniając trzykrotnego medalistę Mistrzostw Świata, Jakuba Stepanka.

Jakub Stepanek jest jednym z najpopularniejszych bramkarzy u naszych południowych sąsiadów i nie ma się czemu dziwić. Na koncie ma trzy medale z Mistrzostw Świata, w tym jeden koloru złotego, który zyskał w 2010 roku. 33-letni golkiper 8 lat spędził w drugiej najsilniejszej lidze świata – KHL. Dlaczego działacze z Trzyńca postawili właśnie na niego?

- Kuba ma za sobą bogate doświadczenie, a my mamy obecnie najmłodszych bramkarzy w lidze. Zarówno Petr Kvaca (22 lata), jak i Nick Malik (17 lat) mają spory potencjał i są nadzieją do przyszłości, aczkolwiek byłoby fajnie, gdyby obaj mieli się od kogo uczyć, tak jak to miało miejsce w przypadku z Simonem Hrubcem, któremu pomógł Peter Hamerlik – twierdzi Jan Peterek, dyrektor sportowy klubu.

Stepanek na razie nie będzie przywdziewał barw klubowych Trzyńca, gdyż póki co będzie bronił za partnerską ekipę Stalowników, Frydek-Mistek. Jednak gdy tylko będzie odpowiednio przygotowany, to postawi się między słupki mistrzów Czech. Umowa z 33-letnim bramkarzem obowiązuje do 15 stycznia 2020 roku, ale jeśli Stepanek będzie się dobrze spisywał, to z pewnością zostanie przedłużona.

- Jestem szczęśliwy, że po tak długim czasie mogę występować w jednym z silniejszych zespołów, który ma ambicje na trofea. W dodatku, mam blisko do domu, bo z Ostrawy jest to kawałek, co także było dla mnie kluczowe ze względu na moją rodzinę – przyznał Stepanek.

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: