Stalownicy w finale!

Mistrzowie Czech zameldowali się w finale play-off. Awans uzyskali bez ani jednego zawahania, stawiając kropkę nad i piątkowym zwycięstwem nad Mladą Boleslav, a w całej serii tryumfując 4:0.

Trzyniec awansował do finału najkrótszą możliwą drogą - nie poniósł ani jednej porażki zarówno w ćwierćfinale, jak i w półfinale. Obrońcy mistrzowskiego tytułu najpierw odprawili Vitkovice, a dziś wyeliminowali z gry Mladą Boleslav, czym powtórzyli wyczyn sprzed roku.

Stalownicy zapewnili sobie przepustkę do finału w piątkowy wieczór. Po raz pierwszy w tegorocznej edycji play-off powiodło im się zdobyć bramkę w pierwszej tercji, a wynik otworzył Vladimir Dravecky. Gospodarze pierwsze wykroczenie popełnili w 36. minucie i kilkadziesiąt sekund Stalownicy prowadzili różnicą dwóch trafień - grę w przewadze wykorzystał Martin Ruzicka. Mlada Boleslav zdołała odpowiedzieć tylko jedną bramką i to pod koniec meczu.

Staownicy jako pierwsi zameldowali się w finale. Z dużym prawdopodobieństwem ich rywalem o mistrzowski tytuł będzie Sparta Praga, która w drugiej parze półfinałowej prowadzi już 3:1.