Stalownicy tracą już tylko punkt

Trwa zwycięska seria Trzyńca. Podopieczni Vaclava Varadi odnieśli siódmą wygraną z rzędu, pokonując pewnie Zlin, i w dalszym ciągu pozostają na pozycji wicelidera Tipsport Extraligi, ale do prowadzącej Sparty tracą już tylko punkt.

Pewne zwycięstwo odnieśli Stalownicy w ramach 44. kolejki Tipsport Extraligi, pokonując przedostatni Zlin – 5:2. Hokeiści spod Jaworowego wywiązali się z roli faworyta, wygrywając wszystkie trzy tercje.

- W pierwszej tercji stworzyliśmy sobie sporo sytuacji i szkoda, że nie powiodło nam się odskoczyć. Zlin również miał swoje okazje, ale albo obrońcy blokowali te strzały, albo musiał interweniować Jakub Stepanek. I chociaż goście przysporzyli nam trochę kłopotów to zwycięstwo uznaję za zasłużone – przyznał szkoleniowiec HC Ocelari Trinec, Vaclav Varada.

Hokeiści spod Jaworowego rozegrają następne spotkanie już w najbliższy wtorek (tj. 9.02) i być może będzie to spotkanie, które zadecyduje o późniejszym tryumfatorze sezonu zasadniczego. Stalownicy wybiorą się do stolicy Czech, aby zmierzyć się z liderem Tipsport Extraligi – Spart - do którego tracą już tylko jeden punkt. Mecz na szczycie będzie transmitowany w CT Sport, a początek o godz. 17:20.