Stalownicy przybliżyli się do finału

Dwa zwycięstwa dzielą hokeistów spod Jaworowego od awansu do finału Generali Ceska Pojistovna play-off. Podopieczni Vaclava Varadi wygrali w trzecim spotkaniu półfinałowej serii przeciwko Mladej Boleslav, a już kolejne spotkanie czeka ich w czwartkowe popołudnie.

- Postaramy się poprawić, aby do Trzyńca wrócić z dwoma wygranymi – przyznał Vaclav Varada przed dzisiejszym starciem w Mladej Boleslav w ramach 1/2 finału play-off. Jego podopieczni wykonali połowę zadania, gdyż odnieśli pierwsze zwycięstwo na lodzie rywala.

Jak się okazało, zwycięska bramka padła już w pierwszej tercji, a jej autorem był Martin Ruzicka w 13. minucie, który podwyższył na 2:0, wykorzystując grę w przewadze, a warto zaznaczyć, iż gospodarze tyko dwukrotnie powędrowali na ławkę kar w całym spotkaniu. Hokeiści z Mladej Boleslav zdramatyzowali nieco drugą tercję, po trafeniu Stastny’ego, ale tuż przed jej zakończeniem dwubramkowe prowadzenie Stalownikom przywrócił Roman.

Trzyniec ponownie objął prowadzenie w półfinałowej serii - 2:1. Czy hokeiści spod Jaworowego odskoczą na różnicę dwóch zwycięstw? Czy też gospodarze dzisiejszego starcia doprowadzą do remisu? Odpowiedzi na te pytania poznamy w czwartkowe popołudnie (tj. 8.04).