Srebrny Medal Pucharu Świata dla młodej gimnastyczki z Jaworza

Akrobatyka powietrzna stanie się bardziej rozpoznawalną dyscypliną sportową, przynajmniej w Jaworzu. To za sprawą 11-letniej Oliwii Gabrych, która przywiozła z Włoch srebrny medal Pucharu Świata.

Akrobatyka powietrzna to forma gimnastyki, która obejmuje wykonywanie akrobacji na szarfach, rurce i kole. 11-letnia Oliwia Gabrych, mieszkanka Jaworza, która od dwóch lat trenuje akrobatykę powietrzną specjalizuje się w tej ostatniej formie – kole. Na nim, na wysokości 2-3 metrów nad ziemią prezentuje skomplikowane akrobacje, salta oraz efektowne spadki. Całość występu jest uzupełniona starannie przygotowaną choreografią.

Młoda gimnastyczka może pochwalić się już nie lada sukcesem - na jednej z najważniejszych imprez na świecie w tej dyscyplinie zajęła 2. miejsce – zdobywając tytuł wicemistrza świata w swojej kategorii (junior amator poniżej 14 lat). W układzie artystycznym jako komandoska pokonała kilkadziesiąt zawodniczek z całego świata. Zawody Pole & Aerial World Cup pod patronatem światowej organizacji U.N.A. odbyły się między 1 a 3 grudnia w Bolonii we Włoszech.

To zresztą bardzo owocny rok dla młodej zawodniczki – zajęła już 2. miejsce w kategorii artistic kids 6-13 lat w międzynarodowych zawodach „Aerialemotion” odbywających się w marcu w Bratysławie, 6. miejsce na  Mistrzostwach Polski w maju (w kategorii sport 10-14 lat), w finale międzynarodowych zawodów w Rokietnicy zajęła 2. miejsce w kategorii semi-pro a w listopadzie w Budapeszcie uplasowała się na wysokim 4. miejscu wśród profesjonalistów. W Opolu na międzynarodowych zawodach „Crazy Hoop” Oliwia zwyciężyła w kategorii 10-11 lat artistic amator. To ostatnie zwycięstwo  dało jej kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Bolonii we Włoszech.