Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprawdzili 300 kierowców

 

Bilans piątkowej akcji, ktora przebiegała pod kryptonimem "Trzeźwość" to 300 skontrolowanych kierowców i trzech zatrzymanych amatorów jazdy na „podwójnym gazie”.

W miniony piątek (2 września) w godzinach wieczornych na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci ruchu drogowego rozpoczęli akcję "Trzeźwość", której celem jak łatwo się domyślić była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a co za tym idzie kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Tym razem stróże prawa z dalszej podróży wykluczyli trzech amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

Akcja "Trzeźwość" trwała do późnych godzin wieczornych. - Na terenie całego powiatu w kilkunastu punktach kontrolnych policjanci sprawdzili urządzeniami AlcoBlow blisko 300 kierowców. W rezultacie funkcjonariusze zatrzymali trzech amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Dwóch z nich kierowało motocyklami – relacjonuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Pierwszym z zatrzymanych okazał się kierujacy motocyklem Yamaha 21- letni mieszkaniec Kończych Wielkich. - W trakcie przeprowadzonego badania mężczyzna „wydmuchał” 1,5 promila alkoholu. Drugi motocyklista, także kierował Yamahą. 33-letni kierowca został zatrzymany na ulicy Stary Targ w Cieszynie. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Oprócz grzywny i sądowego zakazu kierowania pojazdami grozi im kara do dwóch lat więzienia – informuje rzecznik cieszyńskiej policji.  

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: