Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sprawdź czym jedzie dziecko

Czy autokar nadaje się do przewozu dzieci, czy jest sprawny, czy kierowca ma stosowne uprawnienia? To wszystko sprawdzają policjanci w ramach akcji ''Bezpieczne Wakacje 2012''.

Cieszyńscy policjanci, jak co roku, przed wyjazdami dzieci na letni wypoczynek, będą sprawdzać stan techniczny autokarów oraz trzeźwość ich kierowców. Rodzice i opiekunowie chęć przeprowadzenia takiej kontroli powinni zgłosić funkcjonariuszom kilka dni przed podróżą. 

Okres wakacji charakteryzuje się wzrostem ilości jeżdżących po drogach pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci i młodzież. Taka sytuacja wymaga od Policji podjęcia dodatkowych czynności mających na celu poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami przed rozpoczęciem przejazdu, jak również w trakcie podróży.  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy – zapewnia asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. 

Zgłoszenie pisemne organizatora lub przewoźnika należy przesłać z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem. Termin ten pozwala racjonalnie zaplanować i wykorzystać patrole w dniach, w których zgłoszono kilka kontroli autobusów, co usprawni wykonanie tych czynności. Sprawdzenia pojazdów przewożących dzieci na wypoczynek w uzasadnionych przypadkach będą również wykonywane na trasie ich przejazdu. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 w siedzibie Wydziału Ruchu Drogowego nr tel. 33 8549512, 33 8514666, fax 33 8549514/536. 

Można również  wysłać zgłoszenie mailem rd@cieszyn.ka.policja.gov.pl

Przypominamy, że kontrole autokarów na terenie powiatu są przeprowadzane w Cieszynie przy ulicy Bielskiej 200 (teren stacji diagnostycznej).

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: