Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawca rozboju zatrzymany

Policjanci ze Strumienia zatrzymali sprawcę rozboju do którego doszło w czwartek w Mnichu. Napastnik uderzył ręką swoja ofiarę, zrabował saszetkę z pieniędzmi i uciekł. Na wniosek śledczych i prokuratora sędzia postanowił tymczasowym aresztowaniu 22-letniego mężczyzny. Grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu w czwartek tuż przed godziną 21.00. W rejonie ulicy Słowackiego w Mnichu 60-latek został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Napastnik uderzył go ręką, zabrał saszetkę, a następnie uciekł. Pokrzywdzony stracił ponad 200 zł i kartę bankomatową. Strumieńscy funkcjonariusze wszczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki pracy operacyjnej i rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci wytypowali sprawcę i ustalili jego miejsce pobytu. Na drugi dzień nad ranem stróże prawa zatrzymali go w jego mieszkaniu. 22-letni mieszkaniec Mnicha trafił do aresztu – mówi asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

 Mężczyzna był już wcześniej karany za rozbój. Z całej sumy, którą skradziono odzyskano tylko część gotówki, bowiem sprawca przez noc zdążył przeznaczyć ją na alkohol. 22-latek usłyszał zarzuty przestępstwa, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.. Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: