Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawa dotyczy obwodów głosowania

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej w Cieszynie radni opowiedzą się w sprawie uchwały dotyczącej utworzenia obwodów głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 20 czerwca.

W związku z wyznaczonymi na dzień 20 czerwca wyborami Prezydenta RP został złożony wniosek o podjęcie uchwały dotyczącej utworzenia obwodów głosowania w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Sióstr Boromeuszek, Szpitalu Ślaskim, Szpitalu Sióstr Elżbietanek oraz w Zakładzie Karnym w Cieszynie.

Zgodnie z przepisami obwody glosowanie tworzy się szpitalach, zakładach pomocy społecznej, jeżeli w dniu wyborów będzie w nich przebywać, co najmniej 50 wyborców. Nieutworzenie obwodu w zakładzie karnym możliwe jest wyłącznie w uzasadnionych wypadach na wniosek kierownika zakładu. Uchwała w tej sprawie musi być podjęta najpóźniej w 45 dni przed dniem wyborów, czyli do  7 maja.

W związku z wyborami istnieje również konieczność dokonania aktualizacji podziału Gminy Cieszyn na stałe obwody głosowania polegającej na dopisaniu ulicy Rzeźniczej do wykazu ulic w stałym obwodzie głosowania. Mieszkańcom ulicy Mostowej zmieniono adres zamieszkania na ulicę Rzeźniczą, której nie ma w wykazie ulic obwodu nr 3.

(bsk)

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: