Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spotkanie z ordynatorem oddziału dermatologicznego

Na te chwile czekamy z utęsknieniem. Urlop i dużo słońca... Niestety wiele osób uważa, że lato to najtrudniejsza pora roku dla naszej skóry. Zanim więc wystawimy nasze ciała na działanie promieni słonecznych warto posłuchać, co na ten temat sądzą specjaliści.

Okazją do zgłębienia tematu z pewnością będzie kolejny wykład z cyklu Pro Salute, który odbędzie się we wtorek (21 czerwca) o godzinie 15.30. Spotkanie poprowadzi ordynator oddziału dermatologicznego Anna Ziajka-Paluch. Tematem przewodnim spotkania będzie „Skóra, a słońce - korzyści i zagrożenia”.

Uczestnicy wykładu będą mieli okazję uzyskać wiele przydatnych, zwłaszcza przed wakacjami – informacji, między innymi na temat objawów zmian skórnych, które powinny niepokoić, a także sposobów przeciwdziałania negatywnym skutkom nadmiernej ekspozycji na słońce.

- Chociaż dużo mówi się w ostatnim czasie o negatywnych skutkach opalania i modzie na jasną karnację, wciąż wiele osób uważa, że opalenizna jest oznaką zdrowia, no i oczywiście symbolem udanych wakacji. Dla mnie promienie słońca to wspaniała rzecz, wystawiając swoje ciało na ich działanie czuję, że poprawia mi się nastrój i powraca energia – przyznaje Katarzyna Kałuża z Cieszyna, która już niebawem wybiera się na wymarzone wczasy – Wiem, że moja skóra podczas opalania narażona jest na niebezpieczeństwo, dlatego mam zamiar również uczestniczyć w spotkaniu z panią  Anną Ziajka-Paluch i dowiedzieć się w jaki sposób  pogodzić przyjemność opalania z troską o cerę?

W tym samym dniu (21 czerwca) o godz. 16.30 Anna Gałuszka - dietetyk opowie o dietach w chorobach skóry i stanach uczuleniowych. Obie prelekcje odbędą się w sali konferencyjnej Szpitala Śląskiego w Cieszynie w Pawilonie Diagnostyczno-Zabiegowym, przy głównym wejściu od ul. Chrobrego. Warto zaznaczyć, że będą one ostatnimi spotkaniami przed wakacjami.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: