Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spotkanie opłatkowe KGW Pozgwizdów

W sobotę (13.01) na terenie sali w OSP Pogwizdów odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Gospodyń Wiejskich z Pogwizdowa. Była to okazja aby podsumować ubiegły rok i rozpocząć planowanie kolejnego, a także aby spędzić wspólnie czas, pobawić się i zaśpiewać najpiękniejsze lokalne kolędy.

Koło Gospodyń Wiejskich w Pogwizdowie jest najstarszą tego typu organizacją w Powiecie Cieszyńskim. W 2015 roku panie obchodziły jubileusz 70-lecia istnienia KGW, nie spoczęły jednak na laurach, wciąż aktywnie działając i organizując wiele wydarzeń. Ze względu na uwarunkowania lokalowe, większość spotkań odbywa się w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Pogwizdowie.

- Dziś do naszego KGW należy około 50 pań, spotkanie opłatkowe jest szansą na spotkanie. Termin jest dosyć odległy od Świąt, jednak w przedświątecznym wirze prac domowych panie nie miały czasu na spotkania, z kolei w późniejszym terminie sala była zajęta. Cieszymy się jednak, że możemy się dziś spotkać – powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl jedna z organizatorek wydarzenia.

Na spotkaniu pojawili się między innymi sołtys Pogwizdowa Aleksander Matysiak oraz komendant OSP Pogwizdów Adam Budziński, którzy podziękowali członkiniom KGW za dotychczasową pracę oraz pomogli w planowaniu wydarzeń na kolejny rok. W planach między innymi zakup nowego sprzętu do siedziby Gospodyń oraz rozmaite wydarzenia.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: