Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spotkania pasjonatów

Ręczna obróbka i zdobnictwo drewna – kto dzisiaj potrafi jeszcze coś takiego robić? Na szczęście wciąż są osoby, od których można się nauczyć chociażby podstaw ciesielstwa i snycerstwa, a także takie, które chcą dzielić się swoimi umiejętnościami z innymi.  

Dlatego też w Jaworzynce poszły w ruch siekiery, tasaki i inne narzędzia używane do ręcznej obróbki drewna. Jak się nimi sprawnie posługiwać, by wyczarować prawdziwe cuda, prezentował  Robert Czeczor, zajmujący się budową domów drewnianych przy użyciu tradycyjnych technik i narzędzi. 

-Z tej niecodziennej lekcji skorzystali nie tylko stolarze czy budowniczy, ale i majsterkowicze, i pasjonaci, dla których drewno jest inspirującym materiałem. Choć obróbka drewna wydaje się raczej męskim zajęciem, w warsztatach uczestniczyły również panie, które bez większych problemów wycięły drewniane rozety – informuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn. 

Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Akademia Tradycyjnego Rzemiosła. Rozwój oferty turystycznej Euroregionu Śląsk Cieszyński" prowadzonego przez Zamek Cieszyn oraz jabłonkowski oddział PZKO w Republice Czeskiej. Udział w warsztatach jest bezpłatny. 8 i 9 października będzie okazja, by poznać podstawy kołodziejstwa oraz bednarstwa. Więcej informacji na temat warsztatów można uzyskać odwiedzając strony: www.tradycyjniepiekne.pl lub www.zamekcieszyn.pl, dzwoniąc pod numer telefonu:  504 565 335 lub pisząc na adres: tmajorek@zamekcieszyn.pl. W programie „Akademii…” są również warsztaty: inkrustracji,  kowalstwa artystycznego, druciarstwa, wyrobu kiełbas domową metodą oraz tradycyjnego wypieku chleba. 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: