Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sportowe zmagania ustrońskich przedszkolaków

II Spartakiada Przedszkolna o puchar Burmistrza Miasta Ustroń została zorganizowana przez Przedszkole nr 4 w Ustroniu Hermanicach w piątek, 13 czerwca pod hasłem ''Ruch to zdrowie''.

W sportowej rywalizacji wzięły udział reprezentacje ustrońskich przedszkoli: Przedszkole nr 1 (opiekun Urszula Gomola), Przedszkole nr 2 (opiekun Daria Mazoń), Przedszkole nr 4 (opiekun Renata Labzik), Przedszkole nr 5 (opiekun Bernadetta Zając), Przedszkole nr 6 (opiekun Dagmara Pietrzycka-Rejowicz), Przedszkole nr 7 (opiekun Magdalena Łomozik). Sędziowali Joanna Gruszka, Monika Niemiec, Miechał Kiecoń i Tadeusz Kędzierski.

Sportowe zmagania rozpoczęły się uroczyście, niczym mała olimpiada. Wpierw była część artystyczna - Taniec z wstążkami w wykonaniu dziewczynek z grupy „Smerfy” i „Słoneczka”. Po omówieniu poszczególnych konkurencji rozpoczęto rywalizację. Przedszkolaki zmagały się w takich konkurencjach, jak Toczenie piłki, Wyścigi w workach, Rzut woreczka do celu, Wyścigi z tackami, Piłka w tunelu, Strzał do bramki, Tor przeszkód. Na koniec w konkurencji toczenie piłki zmagali się… opiekunowie. Przedszkolaki głośno dopingowały swe panie. Zwłaszcza, że wynik nie był obojętny – decydował o tym, które z przedszkoli zajmie drugie miejsce, gdyż do zmagań pań z piłką Przedszkole nr 6 Ustroń Nierodzim i Przedszkole nr 2 Ustroń Centrum miały taką samą ilość punktów. 

Ostatecznie wyniki II Spartakiady Przedszkolnej o puchar Burmistrza Miasta Ustroń przedstawiają się następująco:

I miejsce Przedszkole nr 5 Ustroń  Lipowiec
II miejsce Przedszkole nr 6 Ustroń Nierodzim
III miejsce Przedszkole nr 2 Ustroń Centrum
IV miejsce Przedszkole nr 1 Ustroń ul. Partyzantów
V miejsce Przedszkole nr 4 Ustroń Hermanice
VI miejsce Przedszkole nr 7 Ustroń Manhattan

Prowadząca konferansjerkę zawodów Marzena Szlajss na koniec sportowych zmagań podziękowała zawodnikom za zaangażowanie i sportową walkę, a nauczycielom za pracę włożoną w przygotowanie małych zawodników. Podkreślała też, że zawody nie byłyby atrakcyjne, gdyby nie sponsorzy, którzy ufundowali nagrody. Wymieniła m.in. Urząd Miasta w Ustroniu,  LP Nadleśnictwo Ustroń oraz prywatnych sponsorów, wszystkim dziękując za wsparcie. 

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: BT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: